Toivottavasti ne perheet joitten lapsilla se on todettu ottavat asian vakavasti. Se tarttuu perheen sisällä ja hoito on hankalaa ja kallista. Viheliäinen kutina joka saattaa levitä laajalle alueelle eri ruumiin osiin ja kestää kauan. Lääke on kallista eikä kuulu Kela korvauksen piiriin. Koulu on otollinen paikka levittää koska lapset on lähikontaktissa kisutessaan toisten kanssa. Eiköhän koululta mene viestiä kotiin ja terveyshenkilöstö on siinä mukana.
Syyhypunkki leviää koululla
Anonyymi-ap
4
528
Vastaukset
- Anonyymi
Onko tämä totta? Missä koulussa?
- Anonyymi
Ainakin Syväkankaan ala-aste. Vilmassa ilmoitettu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin Syväkankaan ala-aste. Vilmassa ilmoitettu.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17028975/syyhyn-hoito-bio-nix-aineella
Tuo on kait yleisin salva hoitoon. Tuubi riittää lyhyen aikaa koko kehon voiteluun ja jos koko perhe houtuu jäyttään tulee kalliiksi. Inhottava vaiva-
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1086138Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605091SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun584217SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103586Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1183135SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352459Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561