Nesteen autopesu

Anonyymi-ap

Onko muut huomannu hajun Nesteen autopesun jäljiltä? Viet auton yöksi talliin kuivumaan niin talli ja auton sisätilat haisee todella pahalle. Menee päivä että haju lähtee molemmista. Onko vaha menny vanhaksi vai mikä lemuaa?

32

3009

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Höpöhöpö.oisko tallissa hometta.

      • Anonyymi

        Arvasin että paskanjauhajat on heti vauhdissa.
        Mites se haju lähtee sitten pois ku ei ole auto tallissa?
        Vai että hometta?Hah.


    • Anonyymi

      Jätä paskaseksi,samat aineet ne on kaikilla pesuloilla.

      • Anonyymi

        Samat aineet taitaa olla kaikilla.


    • Anonyymi

      Sama pesuaine litku kiertää siinä vuodesta toiseen,rupeaa tietenkin haisemaan ennemmin tai myöhemmin.

      • Anonyymi

        Näin on


    • Anonyymi

      Jos auto alkaa pesun jälkeen haista, nii on varmaan jossain vuoto ja matto märkänä? Home siellä tuoksuu.

    • Anonyymi

      Ei meidän autossa ole kosteutta😂

    • Anonyymi

      Haisee pistävä paha haju kun kävin. Siis pesuhallissa. Taitaa olla aika vaihtaa paikalliseen.

    • Anonyymi

      Homeessa koko pesula.

    • Anonyymi

      "...olisiko konepellin alla hiiren pesä?

      • Anonyymi

        Pesen sillä mikä taivaasta tulee.
        Jälki on hintaansa nähden hyvä.
        Ei ole koskaan ollut mitään hajuja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pesen sillä mikä taivaasta tulee.
        Jälki on hintaansa nähden hyvä.
        Ei ole koskaan ollut mitään hajuja.

        oisko kilpailija provo


    • Anonyymi

      No,ois.😂kilpailu on kovaa.mun mielestä hinta ratkaisee.sama se kuka tienaa.

    • Anonyymi

      Eipä haise enään.Valitukset menny perille.

    • Anonyymi

      Alottaja imuroinut auton?

    • Anonyymi

      Kokemukseni Keravan Neste Easy Wash -pesulasta ja palvelusta vastaavista henkilöistä on ala-arvoinen. Käytämme perheessä ahkerasti autopesupalveluita ja niin taas kerran tehtiin, tällä kertaa Keravalla kyseisessä pesulassa. Ostimme pesun, mutta ajomme pesuhalliin keskeytyi kuin seinään, sillä auto törmäsi johonkin. Selvisi, että pesuhallin keskilattialla on tyypillisistä autopesuloista poiketen korkeahko metallilevy (alustapesuri), josta ei ilmoiteta missään. Tämä merallikoroke rikkoi automme keulassa olevan spoilerin, mutta Neste ei aio korvata automme vaurioiden korjauskuluista yhtään mitään! Tätä minulle innokkaasti kertoilivat asiakaspalvelu, koko Nesteen pesulapalveluiden liiketoiminnasta vastaava, sekä joku muu pikkupomo. Kehottivat hoitamaan korjauskulut itse oman autovakuutuksen kautta.
      Sillälailla Neste, onhan tapa hoitaa asiakkuuksia ja reklamaatioita. Tämä perhe ei tule koskaan enää käyttämään Nesteen palveluja!

    • Anonyymi

      Keravalla törmäillään kovasti.

    • Anonyymi

      Minä olen lopettanut NESTEEN asemilla käynnit jo 2010.

    • Anonyymi

      Vantaan Kaivokselan Easy Wash-harjapesussa (tehopesu) sai autoon myös kammottavan hajun. Haisee ihan paskalle. Mikä ihme noissa easywasheissa tekee tuon hajuhaitan? Otin kk-sopparin mutta taidan lopettaa sen. Naarmujakin mokoma pehmoharjakone teki kiiltomustiin ovien b-pilarin listoihin ja mustaan kattoon.

    • Anonyymi

      Mulla paras pesutulos nesteellä.

      • Anonyymi

        Haistahan autoasi, saatat vaihtaa käsinpesuun! Haju Nesteen easywashissa on kuin 💩


    • Anonyymi

      Meillä on 3 kuukautta vanha Easy Wash kk sopimus ja olemme pesseet auton pari kertaa viikossa. Huomasimme jo ekoina kertoina, ettei auto pesun jälkeen tuoksunut hyvälle kuten muualla pestessä. Useimmiten olemme käyttäneet Keravan EW-pesulaa, Olemme käyneet myös Metsolassa ja Riihikalliossa jonka jälkeen auto haisee järkyttävälle jalkahielle, Samoin rätti jolla auto kuivattiin.
      Useampana päivänä vielä pesun jälkeen tuota kuvottavaa hajua tulee myös auton sisäpuolelle, ilm. lämmityslaitteen kautta. Taitaa kohta mennä pesula vaihtoon.

    • Anonyymi

      Neste toiminut meillä vuosia.autoa kannattaa siivota myös sisältä.

      • Anonyymi

        Olet tottunu tuohon paskan hajuun ku kotonas sama lemu.
        Kaikkeen tottuu, eikös.


    • Anonyymi

      Joo paskan hajuista ainetta neste käyttää. Nykyään joka toisella myös easywash tilaus niin vähintään 4 autoa jonossa jokaisessa lähi pesulassa oli kellonaika mikä tahansa. Takseilla luppoaikaa helvetisti niin mikäs siellä istuessa, mutta meikä pesee muualla.

    • Anonyymi

      Käyn siellä pari kertaa kuukaudessa enkä ole huomannut mitään poikkeavia hajuja. Oisko tämä aloittaja vieressä oleva kilpaileva pesula joka yrittää Nesteen pesulaa saada huonoon valoon?

    • Anonyymi

      Näyttäs että neste suositumpi.

    • Anonyymi

      Teska haisee paskalle, kuten huomaat toisesta ketjusta. Käypä lukemassa niin tiedät mistä haju tulee.

    • Anonyymi

      Itsekin suosittelen nesteen pesulaa.

    • Anonyymi

      En suosittele Nesteen easy wash pesulaa. Kamerat eivät tunnistaneet rekisterikilpeä. Asiakaspalvelussa kestää viikkoja vastata reklamaatioon. Hyvitystä tarjoavat joko pesukoodeja tai lahjakortteja. Pesukoodien arvo suhteessa lahjakorttiin on eri. Pesukoodin vastaaanottamisessa on riski, että siitä tulee uusi reklamaatio. Lahjakortin arvo on kolmas osa pesukoodien arvosta

    • Anonyymi

      Meillä vain hyviä kokemuksia.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      182
      6614
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1824
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1608
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1320
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      48
      1049
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      41
      985
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      952
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      889
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      248
      881
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      839
    Aihe