Kun nämä moisilla vekottimilla kuntoilua simuloivat lylleröt päätyvät kuitenkin kuormittamaan terveydenhuoltojärjestelmää.
Sähköpyörille läskivero
Anonyymi-ap
20514
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Olipa tuossa typerä avaus, siis trollaus. Parempi ajaa ja hyötyliikkua sähköpyörällä kuin ei liikkua ollenkaan!
Jos haluat yhteiskunnalle verovaroja, niin mene itse töihin!
Aloittaja ei selvästikään ole liikkunut pyöräteillä viime vuosina. Jos olisi, hän tietäisi tilanteen. Mutta provoilla voi aina ilman sitä ongelmaa, että joku tulee vaatimaan faktojen tarkistusta.
Kyllä liikun ja aina ne läskiperseet kuhnaavat edessä - ja sitten takana.
Siinä se ongelman ydin onkin, olen työelämässä ja maksan reilusti veroja. Minua ei yhtään miellytä ajatus, että joudun kustantamaan lihasheikkouspyöräilijöiden hoitokustannuksia.
Onhan se rankkaa katsella sivusta, jos itsellä ei ole varaa sähköpyörään.
Minulla sähkön käyttö on sitä, että näillä vuosilla (alle 5 vuotta viralliseen eläkeikään) saan edelleen tehdyksi 4-5 tunnin lenkkejä. Toinen käyttötapa on mennä ostoskierrokselle kärryn kanssa, ei tarvitse ottaa autoa tallista jokaista rautakauppareissua varten.
Kyllä minuakin harmitti vielä joku vuosi sitten, kun lenkin loppupuolella joku tuulipukutäti veti selkä suorana sähköllä ohi minun kitkutellessa vanhalla hybridillä...
Eivät nuo niin kalliita ole verrattuna laadukkaisiin oikeisiin polkupyöriin, ja moisen hankintaan saisi työsuhde-edunkin, silti, ei kiitos.
Tämä lihasheikkousmies kuvittelee olevansa kova. Ei ole.
hyvä asia, kaikki ajaa kohta päästöttömillä autoilla verotuloja pitää saada lisää ja tietenkin pitää saada valtion tuet pyöristä pois ettei tule väärinkäyttöä.
Mitäs jos ei ole läski ajaa sähköpyörää, tarviiko maksaa läskivero?
Mitäs jos aloittaja on umpi-idiootti, pitääkö maksaa tyhmyysvero?
Kyllä, koska sähkö"pyöräily" on tie läskiyteen ja lihasheikkouteen.
Niin, ja kiva jos maksat tyhmyysveron puolestani:) T: ap
Asia kunnossa, mihin voin maksaa? Laitatko tähän nimen ja yhteystiedot, pankkitunnuksesi ja puhelinnumerosi. Kun teen maksua niin pankkisi vahvistussovellus kysyy vielä vahvistuksen että varmasti rahat tulee perille, muista syöttää siihen tunnuksesi.
Todistit juuri olevasi hieman tyhmä... Tiedätkö mitä tarkoittaa kun teksti on kirjoitettu passiivimuodossa?
Aika kallista on myös vaihtaa spandexi kiituriin niveliä ja yleensä yhteiskunnan varoilla tuo tehdään :D
Se on kuitenkin kertaluontoinen operaatio, ja pitkällä tähtäimellä halvempi kuin lylleröiden kroonisten vaivojen hoito.
Aasiasta toiseen, lihottaako jos syö rasvaista joulukinkkua mutta ei sen lisäksi syö mitään hiilihydraattipitoista ruokaa?
Tohon on aika paha vastata, kun ei tiedä kuinka paljon aluksi syöt sitä puttea ja muutkin lähtötiedot hukassa. Hiilareitakin on syötävä sillä ilman niitä ihminen on aika hengetön salilla ja velodromilla :D
Riippuu paljonko kinkkua syö. Jos syö yhtäpaljon kuin hiilihydraattipitoista ruokaa niin eroa ei ole.
Janneko siellä?
Tuo on totta!