Nyt saadaan kaikki spurkut ja nistit meille Kemiin lähikunnissa....
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009979734.html
No nyt on lottovoitto Kemiin
8
614
Vastaukset
- Anonyymi
perempi keskittääkkin kaikki spurgut ja nistit samalle kylälle
- Anonyymi
Monimuotoisuus on hyväks.
- Anonyymi
No saadaan kaikki tyhjät tilat käyttöön vaihdetaan nimi samalla spurgula tai nistilä..
- Anonyymi
On se teille kaikille hyvä kuinka köyhän mahdollisesti työttömän saa heti syyllistää nistiksi ja spurguksi. Se ei ole edes uutta kun varsinkin työttömiä haukutaan ja syyllistetään tuollakin tavalla. Jännä kuinka tämän ihmisryhmän kohdalla ei viha puheet haittaa.
- Anonyymi
se on ongelma toisten käytös
- Anonyymi
Eihän tässä mitään työttömistä puhuttu vaan nisteistä ja spurguista
- Anonyymi
Kaikilla kemi tienaa,tervetuloa.piikki auki.
- Anonyymi
Näin katujenläpsyttelijänä kemissä on tietty todella paljon syrjäytyneitä työttömiä ja holisteja joille ei kaupungin työvoimapalvelu eikä te-keskus voi yhtään mitää ei nyt eikä tulevaisuudessakaan. Näin on myös täällä muuallakin paljolti sama tilanne. Tulevaisuus ei todellakaan ole syrjäytyneissä työttömissä ja holisteissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662348Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.431962Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301678Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1761633Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1031560Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1351273Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851273Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251166En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9982- 77969