Kyllä näin on. Nyt telkkarista katson kakkoskanavalta uusintaa kesäisestä rullahiihto&juoksukisasta jossa remi lindholm kertoo että tykkää grillatusta maksalaatikosta ja grillimakkarasta. Moni kestävyys&voimaurheilija on mm kovia syömään jauhelihapizzoja ja lihahampurilaisia. Moni kestävyysurheilija syö myös karkkia. Esim tämä eräs tunnettu norjalainen huippuhiihtäjä joka taisi tässä jokunen vuosi taakkepäin voittaa maailmanmestaruuden. Nyt siis täytyy sanoa että haloo kasvisruoka ?? Ehkä hieman eri asia on taas ihminen joka ei kuluta juuri ollenkaan niin hän voi tulla paremmin toimeen vilja ja kasvisruokavaliolla, mut suhtaudun silloinkin hieman älyllisen skeptisesti koska ihmisen tarvii saada myös ruokaa mistä tulee kylläiseksi sillä ei ole hääviä olla koko ajan nälissään koska mulla ainakin kasvisruoka&viljaruokavalio aiheutti sen että oli koko ajan nälän tunne ja veriarvot alkoi tippua alemmas kun menin tekuun ja sitten siellä kehoittivat palaamaan takaisin sekaruokavalioon. Lääkäri oli oikein vihaisena minulle että älä sinä kuuntele sosiaalisen median asiantuntijoita koska he ei ole oikeasti mitään asiantuntijoita.
Syökää siis kaikenlaista ruokaa, syökää paljon kalaa ja kasviksia ja viljaa sekä juomana maitoa ja vettä. Vettä kannattaa juoda paljon.
Syökää siis kaikenlaista ruokaa, syökää paljon kalaa ja kasviksia ja viljaa sekä juomana maitoa ja vettä. Vettä kannattaa juoda paljon.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.