Nikola vetyrekat tuotannossa

Nikolan vetyrekat ovat tulleet tuotantoon.

Aiemmin tänä vuonna Nikola ilmoitti luopuvansa ladattavien akkurekkojen kehitystyöstä ja keskittyvänsä pelkästään vetyrekkoihin.

https://www.nikolamotor.com/
17557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Vielä ehti mainita, ennen kuin Nikola ja Hyzon menevät konkkaan?

No joo, eipä muillakaan tule lujaa menemään, kun joutuvat kilpailemaan Teslan täyssähkörekkojen kanssa. Prkleen Tesla, pilasi koko vetyrekkamarkkinan!

Äänestä
  • Haha, osui ja upposi!

    Äänestä

Aivan mahtavaa!

Äänestä

Nikola teki mittavat alaskirjaukset .... palavien patterirekkojensa .... vuoksi ja joutui vetämään kaikki myydyt takaisin ja keskeyttämän kokonaan niiden tuotannon kalliiden korjaustoimenpiteiden ajaksi.

Noiden kiiltävien markkinointisivujen sijaan Nikolan vetyrekkojen nykyisestä todellisesta tilanteesta en ole sen tarkemmin perillä.

Tämän hetken tilanteessa vaikuttaa siltä, että markkinoilla tulisi olemaan eri valmistajien sekä vety- että patterirekkoja, riippuen niiden painoluokasta, maantieteellisestä sijainnista ja paikallismarkkinoista.

Mutulla olettaisin, että kuljetusyrityksien ja vetymarkkinoiden kokonaiskuva tulee olemaan selkeäpi noin 5 ja + vuoden haitarissa.

Äänestä
  • Jos patterirekat ovat vähänkään kohtuullisissa hinnoissa ja riittävä range (700 km+), kaikki jotka kykenevät siirtyvät niihin.

    Käyttökulut ratkaisevat.

    Äänestä

Aivan mahtavaa!

Äänestä
  • Olet nolo kun kehut firmojen huonoja tuloksia ja suuria tappioita.

    Äänestä

Mahtavaa! Nikola tuotti hienon vetykonkurssin!

Äänestä
  • Haihtui vetynä ilmaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Haihtui vetynä ilmaan.

    Vieri alamäkeä suoraan rotkoon.

    Äänestä

Vetyajoneuvojen määrä viimeisen 20 vuoden aikana on ollut monessa maassa pyöreästi 0,0% useasta yrityksestä huolimatta. Kertoo merkittävistä vaikeuksista eikä raskaskaluston puolellakaan mene hyvin.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17744061/parjaako-vetykuorma-autolla-kilpailussa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17710443/vetykuorma-autot-eivat-ole-kilpailukykyisia-viela-pitkaan-aikaan-

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18315455/vetyfanaatikot-valehtelevat-sinulle-ja-houkuttelevat-vetyansaan-

https://www.salkunrakentaja.fi/2020/09/nikola-tutkinta/

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nikolan vetyrekat ovat tulleet tuotantoon.

Aiemmin tänä vuonna Nikola ilmoitti luopuvansa ladattavien akkurekkojen kehitystyöstä ja keskittyvänsä pelkästään vetyrekkoihin.

https://www.nikolamotor.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu