Tilasin sähköpyörän Bikester.fi-verkkokaupasta 21. Syyskuuta, tuote oli vaurioitunut ja siitä puuttui n.120-150e arvoinen shimano digitaalinäyttö. Olen palauttamassa pyörää takaisin täyttä hyvitystä vastaan, mutta Bikester.fi-verkkokaupan asiakaspalvelu väittää, että yrityksessä on hetkellä "internal issues" eli jonkinlaisia sisäisiä ongelmia meneillään etteivät pysty palvelemaan ainakaan hetkeensä. Ongelmia oli alusta asti kun yhteyttä otin. Voisiko olla kusetusyritys minua kohtaan, ettei tarvitsisi palauttaa rahoja takaisin, vai lieneekö firman asiat oikeasti aivan kuralla? Tietääkö joku minua paremmin Bikester.fi:n oikeasta tolasta, tai onko joku muu tilannut/kokenut viime aikoina kyseiseltä firmalta?
Bikester.fi verkkokauppa
9
5848
Vastaukset
- Anonyymi
peru kauppa sähköisesti ja piste ei siinä sen enempää
- Anonyymi
toimi sähköisen kaupan ohjeitten mukaan vai mikä ihmettyttää, ohjeet ja ehdot varmaan selviää , teet heille ilmoituksen kaupan peruuttamisesta ei siinä sen enempää
- Anonyymi
Bikesterin emoyhtiö on konkursissa ja sitä myöten myös Bikester. Tuskin tulet saamaan vastausta tai rahojasi takaisin.
- Anonyymi
Ei ole mitään kusetusta, kyse on emoyhtiön konkurssista. Bikester myy tavarat loppuun eikä ota palautuksia vastaan.
Vaikka Bikesterin sivuilla lukee että palautuksia/ vaihtoja ei suoriteta toistaiseksi, niin se tarkoittaa että pysyvästi.
Eli turha odottaa että tilanne tästä muuttuu.
Konkurssi on konkurssi.
Bikesteriltä kannattaa tilata vain halpoja tuotteita, ne tulevat kyllä perille.
Sähköpyörän tilaaminen on jo hölmöyttä, koska tästä on varoitus uutinen.
Laitan linkin uutiseen jotta näette myös ne muut fillariliikkeet joista ei kannata mitään kalliimpaa tilata:
https://www.is.fi/digitoday/art-2000009949397.html- Anonyymi
Aloittaja mainitsi tilanneensa tuotteen 21. syyskuuta joka oli yli kuukautta ennen kuin Bikesterin emoyhtiön vaikeuksista uutisoitiin. Eli hölmöilystä ei voi syyttää.
- Anonyymi
Mikähän tilanne siellä on nyt? Se banneri, joka vei siihen aikaisempaan informaatioon näyttää kadonneen, ja tilalla Black Friday mainos.
- Anonyymi
Kyllä voi syyttää hölmöilystä.
Sähköpyöriä saa ostettua myös Suomesta.- Anonyymi
Ei muuten voi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne1096953- 954451
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista493945- 513538
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee483522- 1913502
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san242979- 672684
- 482542
- 131924