Koko ajan säätiedotuksissa puhutaan matalapaineista. Eikö noilla helvetin matalapaineilla ole mitään muuta tekemistä kuin piinata Suomea jatkuvalla soitolla? Mitä pahaa Suomi on tehnyt että säiden herran pitää jatkuvasti piinata Suomea jatkuvilla matalapaineilla ja puskea liikaa lunta tänne?
Matalapaine, matalapaine, matalapaine, matalapaine, matalapaine ja vielä kerran matalapaine
7
327
Vastaukset
- Anonyymi
Matalapaine kuuluu Suomen säähän. Hyvä olla on kun on matalapaine.
- Anonyymi
Olen aivan samaa mieltä. Matalaa profiilia on hyvä pitää. Kuka kuuseen kurkottaa, hän katajaan kapsahtaa. Puhuminen hopeaa, vaikeneminen kultaa. Mikäli joku ltö sinua poskelle, niin käännä toinenkin poski ja pyydä vielä lisää. Nöyryys kunniaan. Rakasta vihamiestäsi, niinkuin hänkin sinua rakastaa....eiku siis....no kyllä te tiedätte. Niin ja tervetuloa meidän landeen yhä uuset jos mahdollista vieläkin terhakkaammat matalapaineet. Ja lopuksi köyhät kyykkyyn. Kärsimyksistä saa sen kirkkaimman kruunun.
- Anonyymi
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18135335y
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Älä ota painetta asiasta, johon et pysty vaikuttamaan. Matalapaine on ainakin verisuonistossa parempi tila kuin korkeapaine.
- Anonyymi
Korkeapaine ja -20c 1500m korkeudella. Sekö olisi parempi?
Minä ainakin menen kirkkoon rukoilemaan lounaisvirtauksoa. Tulee kalliiksi tuo lämmittäminen.- Anonyymi
Onko kirkosta jokin erityinen portaali yläkertaan?
Anonyymi kirjoitti:
Onko kirkosta jokin erityinen portaali yläkertaan?
Toivottavasti, haluan lauhempaa keliä. Jos vaikka Jumala auttaisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37112375Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635427Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2153947Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2002665Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151992Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191834Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167910Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!271872No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74782Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59746