Valonnopeudesta

Anonyymi-ap

Ehkä sivuten kvantti teoriaa. no joo..ensinnäkin olemme vain tietsikka ohjelmassa olevia otuksia, toisekseen ohjelmiston kehittäjän tietsikka pystyi vain valon nopeuteen, sen takia meidän universumin kuva kykenee vain valon nopeuteen. Toinen asia joka mieltäni häiriköi on Kvantti-teoria vastaan Einsteinin suhteellisuus-teoria. Tässähän puhutaan eri ulottuvuuksista. Einstein puhuu energiasta vastaan aine. Kvantit kuuluu toiseen ulottuvuuteen.
Kolmas aihe joka mieltäni häiriköi..On..Black hole..no joo, singurariteetti . Yritetään selittää ymmärtämättä ettei sellaisia oikeesti ole olemassa.
Tarvi pimeästä aineesta tai energiasta universumissa enää mitään puhua. Must tuntuu että se on erittäin kiinteästi ja energisesti keskittynyt tähän pienoiseen palloon jota kutsumme maapalloksi.

2

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Fotonit ratsastavat ajalla tietävät kirjanoppineet tiedemiehet.

      Mustassa aukossa ajan ratsu pysähtyy ja leputtelee jalkojaan;.....
      10 mijardin vuoden päästä ajan ratsu on levännyt riittävästi ja se ryntää entistä hurjempaan laukkaan. Aika rientää, sitä ei saa turhuuteen haaskata,

      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        ❤️ ­­­N­­­y­­m­­­f­­o­m­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#18153641P

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 151
      3871
    2. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      88
      3282
    3. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      86
      2668
    4. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      259
      2442
    5. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      39
      2256
    6. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      99
      1905
    7. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      42
      999
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      988
    9. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      53
      869
    10. Haapaveille jotain uutta!

      Huoltoasema Haapavein keskustaan tulossa. Semmoista Jeppasissa jaappasevat.
      Haapavesi
      16
      820
    Aihe