mikä öljy on paras ?
itselläni ollut vain neitsytoliiviöljyä. kallista kaupassa. lähes 10e nykyään. käykö rypsi, rapsiöljy. entäpä margariini?
mitä öljyä käytät itse pelkotiloihin?
Paras öljy itsesiunaamisella otsaan ristinmerkki
3
152
Vastaukset
Ehkäpä se rauhoittaa. Itse sain paniikkihäiriö kehoituksen puhua kielillä.eikä ole tarvinnut tehdä sitä.käytä vaan sitä oliiviöljyä.
- Anonyymi
Neitysytöljyssä suosittelen pysymään halpaan vaihtamatta. Itsellä pullo neitsytöljyä kesti aiemmin kauan, jopa 2-3 vuotta, mutta nyt kuluu nopemmin. Kesällä ostin pullon ja nyt on jo lopussa. Muutos tapahtui n. vuosi sitten kohdallani. Tosin pullotkin ovat kaatuneet kun lattialle ovat jääneet ilman korkkia ja liikun sähkösäästösyistä pimeässä tai ojentelen käsiäni pimeään. Kuitenkin halpaa kun huomioi käyttötarpeen, käyttökerrat. Olen alkanut ekemään myös yhden voitelukerran sijaan usein kaksinkertaista ja jopa kolminkertaista voitelukertaa.
Jeesuksen nimen toistelukin pelottaa niitä erityisesti kun sanoo että Jeesus rakastaa minua ja että Helvettiin joutuvat pahuuden henget pian.Saavat mitä ansaitsevatkin kun ikuisesti joutuvat Helvettiin. - Anonyymi
Jeesus on Herra.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94934
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54878Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141718- 65665
- 78521
- 39498
- 40486
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86477Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467