Testaa kuka presidenttiehdokas olet

Anonyymi-ap

https://www.is.fi/politiikka/art-2000010020978.html

Naisvihaajaksi palstalla usein väitetyn harmiksen tulos:

"Sari Essayah (Kristillisdemokraatit)

"Edistän Suomen kansan parasta ja yhtenäisyyttä niin, että Suomi on turvallinen ja kriisikestävä maa, joka tekee kansainvälistä yhteistyötä."

Kyllä, ihan samaa mieltä ja Essayahin olenkin näsitä nyt ehdolla olevista pitänytkin varmaan järkevimpänä kannoiltaan, sikäli ihan oikea tulos.

-harmiseikirj.-

28

560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katsoin tänään jonkun vitsikkään ohjelman, viikon uutiset tai jotain.
      Käsittelevät satiirisella tavalla ajankohtaisia aiheita. Yksi oli tämä presidenttiin liittyvä problematiikka, ketä äänestäisit.

      Harri Moisio oli vieraana, hän mielestäni sanoi osuvasti. En uskonut tätä koskaan sanovani mutta Jussi Halla-Aho oli piristävä muihin nähden. Presidentillä tulee olla tyyntä rauhallisuutta jota Stubilla tai verkkosukilla ei nyt ole.
      Presidentiksi olemukseltaan kävisikin parhaiten Halla-Aho. Tuo kertoo jo kaiken osallistujien tasosta?

      AV

      • Anonyymi

        Halla-aho on kieltämättä hyvä esiintyjä ja yleensä osaa harkita sanojaan, on looginen siinä mitä sanoo. Harmi vaan kun venäläisten tappamispuheillaan on tehnyt itsestään huonon presidenttiehdokkaan, siihen paikkaan tarvitaan nyt joku sellainen joka kykenee neuvottelemaan ja tulemaan toimeen Venäläistenkin kanssa ilman mitään vihapsykooseja. Väistämättä tulee se aika jossa Suomi joutuu vähän nöyristelemaan ja selittelemään tekosiaan sinne suuntaan niin ei kannattaisi olla mitenkään vihan sokaisema presidentti silloin vallassa.

        -harmiseikirj-


    • Li Andersson (Vasemmistoliitto)

      "Lupaan olla presidentti, joka johdonmukaisesti puolustaa ihmisoikeuksia ja nostaa ilmastokriisin ulko- ja turvallisuuspolitiikan ytimeen."

      😁

      • Anonyymi

        Ei taas yllätä, että palstafeministit saa järjestään vihervasemmisto anarkistien tulokset.
        Kertoo hyvin Suomi ja Suomalaisvihamielisestä ajattelusta.


      • Anonyymi

        Niinpä, ne on niitä puheita. Li on aina osannut ns. aihekirjoitukset! Teot sitten taas ovatkin aivan eri luokkaa, kuten johtaminenkin, ja vastuunkanto siinä kohdin!
        trollikka


    • Anonyymi

      Mjoo, pitihän se kokeilla.

      Olli Rehn (Valitsijayhdistys Olli Rehn)
      "Lupaan johtaa Suomen ulkopolitiikkaa viisaasti ja vakaalla kädellä. Lupaan puolustaa kansallista eheyttä ja toimia yhdistävänä tekijänä."

      AV

    • Li Andersson (Vasemmistoliitto)

      Meillä on täällä bileet ja tarjolla on jääkaappikylmää valkoviiniä. 😋

    • Että näin:

      Olli Rehn (Valitsijayhdistys Olli Rehn)
      "Lupaan johtaa Suomen ulkopolitiikkaa viisaasti ja vakaalla kädellä. Lupaan puolustaa kansallista eheyttä ja toimia yhdistävänä tekijänä."

    • Anonyymi

      Aloitan testin. Jos mulle tulee Essayjah (vai miten prkl se kirjoitetaan) niin lupaan etten julkaise tulosta. On siellä muutama muukin nimi joiden kohdalla vaikenen.

      -keinovaginamies-

      • Anonyymi

        Joo,
        vaikenen ikuisesti.

        -keinovaginamies-


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo,
        vaikenen ikuisesti.

        -keinovaginamies-

        Se oli vaan huono testi. Älä välitä

        xLiner


    • Anonyymi

      "Minä olen Jumalan rangaistus. Jos et olisi tehnyt suuria syntejä, Jumala ei olisi lähettänyt minua teille rangaistukseksi. "

      - Tšingis-kaani (Mongolivaltakunnan suurkaani)

      • Shingis Kaanihan oli ympäristöaktivisti... pienenti merkittävästi vaikutusalueensa hiilijalanjälkeä kuulemma. 😁


    • Jussi Halla-aho (Perussuomalaiset)

      "Lupaan presidenttinä edistää käytettävissäni olevin keinoin niitä tavoitteita, joiden vuoksi olen lähtenyt politiikkaan."

      Hehh, en taida kyllä äänestä ketään tällä kertaa. Kaikki ehdokkaat ovat huonoja.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Kaikki ihan samanlaisia globalistien valitsemia pullanmaiskuttelijoita. Väyrystä tuolla kaivattaisiin, vaikka tuskin tulisi valituksi niin väittelyä syntyisi ehdokkaiden välillä paljon enemmän!

      • Anonyymi

        Tuohon ylle juuri laitoin linkin, Paavo jos pääsee messiin kyllä voisi käydä äänestämässä :)

        -harmiseikirj-


    • Rehn

    • Anonyymi

      En tehnyt testiä! Mä tiedän muutenkin ketä kannatan presidentiksi, vaikka onkin hieman valju, siis arkipäiväisen oloinen. Ei mikään vakokuvauksellinen, kuten Urpilainen!
      Rehn edustaa maltillista ja harkitsevaa politiikkaa ja hänellä on tuntemusta rahamaailmasta, pankkimiehenä. Tasapainotteleva ja neuvottelut hallitseva pankkimies; olisi minusta nyt järkevä ratkaisu tälle Suomen maalle!
      trollikka

    • Anonyymi

      Rehn 80% Aaltola 79%

      - Sheena

      • Anonyymi

        Kuunteles Aaltolaa; eihän sitä voi edes todesta ottaa. Ei kovin kauaa sillä jakkaralla istuisi, ilman systerin apuja, veikkaan. Tämä sisar sen sijaan, olisi parempi vaihtoehto... ja sitä ehkä hiljalleen ollaankin petaamassa; "hissun kissun..." sanoisi turkulainen veronmaksaja!
        trollikka


    • Tällaista tarjolla tänään:

      Olli Rehn (Valitsijayhdistys Olli Rehn)
      "Lupaan johtaa Suomen ulkopolitiikkaa viisaasti ja vakaalla kädellä. Lupaan puolustaa kansallista eheyttä ja toimia yhdistävänä tekijänä."

    • Dino ei yllättynyt yhtään: Sari Essayah (Kristillisdemokraatit)

    • "Li Andersson (Vasemmistoliitto)

      "Lupaan olla presidentti, joka johdonmukaisesti puolustaa ihmisoikeuksia ja nostaa ilmastokriisin ulko- ja turvallisuuspolitiikan ytimeen."

      Mä kyllä valitsin mm., että ilmastonmuutoksen vuoksi ei saa pysäyttää liikennettä. No, eipä nämä testit niin tasan tarkkoja olekaan.

    • Jussi Halla-aho (Perussuomalaiset)
      "Lupaan presidenttinä edistää käytettävissäni olevin keinoin niitä tavoitteita, joiden vuoksi olen lähtenyt politiikkaan."

      Minä tein tuon testin sen monta kertaa mutta en ole häntä äänestämässä todennäköisesti, liian venäjän vastainen minusta . Tämä tuli 2-3 kertaa

      Mika Aaltola tuli kerran kehtasi vielä Pekka Haavisto tulla ja säihkähdin ja enkä yrittänyt enää.

      • Taas se Mika Aaltola (Valitsijayhdistys Mika Aaltola)
        "Olen valmis vastaamaan muutosten edellyttämiin tarpeisiin. Minä uskon tähän maahan ja sen kansalaisiin."

        Jännä itse en ole kuitenkaan heikentämässä kiina suomi suhdetta vaikka puhuttiin riippuvuutta kiinaan. No jooh.


    • Anonyymi

      Minullakin tuli li Anderson. Tokihan eduskuntavaaleissakin äänestän vasemmistoa.

      >simiti<

    • Anonyymi

      Olli Rehn tuli.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1835
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1190
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      461
      1179
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1063
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      841
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      837
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      786
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      773
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      691
    Aihe