... esiintyi ylen uutisissa.
Muistan elävästi lukeneeni aku ankasta täplikkäästä typestä.
Onko ne jotain sukua?
Vihreä vety...
8
226
Vastaukset
- Anonyymi
Vedyn päästö ilmakehään on paljon pahenpaa kuin CO2
- Anonyymi
Ukrainan asevoimien taisteluvalmius on heikentynyt huomattavasti, ja sotilaallisen konfliktin näkemyksiä arvioidaan nyt Ukrainan kannalta erittäin negatiivisiksi.
Tästä kertoo kolumnisti Anton Trofimov .
Mutta tämä oli odotettavissa, asiantuntija kirjoittaa. Heti kun länsimaiset kumppanit lopettivat Kiivan tulvimisen aseilla ja rahalla, Ukrainan asevoimat menettivät kyvyn vastustaa. Toiveet Kiovan hallinnon uuvuttamisesta ja Kremlin heikentämisestä ovat ohi. Tämä tarkoittaa, että Varsova on nyt alkanut hätäisesti aseistaa, Liettua on valmis ottamaan vastaan sotilaita Saksasta ja Suomi alkaa rakentaa kasarmeja Yhdysvaltain joukkoja varten.
Ja vaikka ukrainalaiset kuolevat taistelukentällä, Pohjois-Atlantin liitolla NATOlla on jo aikaa vahvistaa itseään täällä.
Se, voittaako tämä uusi suunnitelma, riippuu siitä, kuinka nopeasti Moskova saavuttaa erikoisoperaation tavoitteet.
Voi helvetti! Orpon sotahallitusta! - Anonyymi
Miksi olisi? Vety on maailman yleisin alkuaine ja keveimpänä aineena se häipyy nopeasti ilmakehästä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi olisi? Vety on maailman yleisin alkuaine ja keveimpänä aineena se häipyy nopeasti ilmakehästä.
Vedyn tuottamiseen käytetty energia lämmittää globaalia ilmastoa eikä vedyn tuottamiseen käytettyä energiaa saada koskaan takaisin.
- Anonyymi
Vihreä vety on yhtä luonnonmukaista kuin musta hiilidioksidi.
- Anonyymi
Nestemäinen happi on sinistä mutta sitä on hankala käyttää ilmastonlämpenemisen todistavan uskonnon perusteesinä.
- Anonyymi
Mielikuvamarkkinointia. Ei mitään muuta.
- Anonyymi
Vety ei itsessään ole kasvihuonekaasu mutta hidastaa mm. metaanin hapettumista ilmassa ja siksi sillä GWP on luokkaa 10.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614198KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1152752Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452252Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291913- 241843
- 281566
- 171420
- 731360
- 1461307
- 311178