Tai no pienehkö aavistus minulla on. Kas kun se lahja on veikkauksen kuoressa ja sisällä tuntuu olevan pahvisia objekteja.
Wanhan äitini antaman lahjan avasin jo eilen. Toivoin häneltä villasukkia, koska osaa kutoa täydellisiä villasukkia ja entisissä on teikä.
Hän lupasi tehdä villasukat ja eilen sain ne. Mutta miksi ihmeessä ne piti kääriä lahjapaperiin???? Varmaan jotain naisten hömpötyksiä.
>simiti<
Jokos saa avata lahjan
Anonyymi-ap
2
155
Vastaukset
Villasukkien neulominen on katoavaa kansanperinnettä. Itse osaan tehdä vain huonoja villasukkia. Ehkä sit kun olen oikea mummo osaan tuon jalon taidon.
Pujikselle olen tekemässä juurikin sellaisia huonoja villasukkia. Ehkä ne kelpaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1911350
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138903- 85852
- 51758
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?51750Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t253637Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä312601Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55589Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7585- 53584