Vietätte uutta vuotta. Itse vietän kotona. Voin kyllä käydä baarissa.
Missä te muut?
Anonyymi-ap
12239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Töissä. Ja sitten vaan nukkumaan sen jälkeen.
Kotona varmaan. Ja luultavasti ihan rauhallisesti. En meinannut erityisemmin juhlia.
Katon ehkä töllöö, ehkä luen kirjaa ja meen nukkuu ajoissa. Mulla varmaan muuta juhlittavaa jo ennen sitä, nimittäin kohta alkaa lomat....vaikka vielä vuoden tokana ja kolmantenakin pitää muutama pikkuhomma tehdä. Mutta jo on aikakin. Ihan loppu jotenkin. :o)
Päivällä ehkä käyn hakee polttopuuta maalta, joten uni tulee hyvin silmään, kun raikkaassa pakkasessa puuhailee. :o)
Mukavasti ja viihtyisästi kotona. Alkuillasta saattaa tulla ystäviä drinkeille ja iltapalalle. Näin on ainakin sunniteltu.
Kotona vietän kuten aina.
Yöllä raketit käyn kattomassa seurana
ipanat kavereittensa kanssa.
Mukava kun joka vuosi jaksaa nuoriso vanhuksen kanssa. Saa sentään jonkinlaista synttäriseuraa. 😊
Sit jatkavat omia reittejänsä.
Porukoilla koiranhoitajana :D
Palstalaisen velvollisuus on viettää uusi vuosi palstalla.
voi sitä vikana iltana/yönä pyörähdellä palstalla..
Ei ole, olen muutenkin käynyt vähemmän täällä. Päivittäin kyllä, mutta en ole kirjoitellut paljon enää.
Mieheni luona tod.näk.
Ei mitään hyvää tapahtumaa tarjolla teattereissa tai sillai...
Ikkunasta jos näkyy ilotulitus, katselen sitä, minnekään ulos en lähde. Olin yhtenä vuonna ja ne hullut ampui raketteja poikkisuuntaan torilla.
Luultavasti hiihdän päivällä ja illalla tv:n ääressä ehkä nakkeja napsien. Sama kuvio seuraavana maanantaipyhäpäivänä. Mitäpä kummempia.
Ei palstalla käyminenkään ole velvollisuus.
Taitaa tänä vuonnakin vieraat olla niin väsyneitä, ettei juhliminen maita.
Ovat sen verran nauttineet kinkunpainiketta.