Niin mikäs Kemiläisiä oikein vaivaa?

Anonyymi-ap

Olen käynyt Kemissä kahdesti. Ekalla kerralla joku tuli aukomaan päätään R-Kioskilla, ei ole muualla noin käynyt. Toisen kerran kävin Prismassa ostoksilla, kaikilla nyrpeät ilmeet. Kemiläiset ovat ilmeisesti samanlaisia kuin Porilaiset, jokin heitä vaivaa mutta mikä? En ole keksinyt muuta yhteistä kuin meren läheisyyden.

11

752

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Katoppa itseäsi peilistä,siksi ihmiset eivät pidä sinusta.

    • Anonyymi

      Aivan oikein ja olisit selvin päin.

    • Anonyymi

      1 Kemi suuri työttömyys
      2 Kemiläiset ovat kateellisia toisille
      3 Kemi 40% sekakäyttäjiä
      4 Kemi jälkeen jäännyttä/sisäsiittoisuutta
      5 Kemi sateenkaari suuntaus

    • Anonyymi

      Kemissä ei suinkaan ole sisäsiittoisuutta koska sinne on tultu pitkin Suomea asumaan. Kemi on kaunis ja miellyttävä paikka asua.

      • Anonyymi

        Tai oikeastaan pakolaisia tuotu asumaan ja ne onneks rikastuttaa sisäsiittoisuutta pois


    • Anonyymi

      Olit varmaan juuri se tyyppi joka lemusi virtsalta prismassa. Anteeksi mutta oli pakko sulkea sieraimeni ja hengittaa suun kautta, luultavasti tämän vuoksi kauniit kasvoni saattoi hetkellisesti näyttää nyrpeältä.
      Kerran vierailin ystäväni kanssa tornion tyhjässä liike keskuksessa ystäväni kanssa jolloin hän mainitsi että näytän nyrpeältä johon kerroin syyn että torniolaiset kanssa sisaret löyhkäsivät navetalta siellä ostoskeskuksessa siis ajattele tornion naiset lähtee navetasta suoraan ostoksille käymättä pesulla ja vaihtamatta asuja raikkaampiin.
      Yök helvetti mikä sikala se rajalla oli.

    • Anonyymi

      Kaikki vain on niin masentuneita ja ohikulkijoita katsotaan niin nyrpeästi kun eivät jää masentumaan meän kans

      • Anonyymi

        Mikäs teitä sitten masentaa? Mikseivät kemiläisetkin voisi tuntea samanlaista elämäniloa ja draivia kuin vaikkapa Oulussa?


    • Anonyymi

      Ei oo ihmisillä muuta tekemistä kuin juoruilla toisten asioista, ovat ne asiat sitten totta tai keksittyä. Suunnaton kateus toisia kohtaan ja sen seurauksena pahan puhuminen. Koulutuksen puutteen takia hieman yksinkertaisia ihmisiä.

      • Anonyymi

        Toi on niin totta


    • Anonyymi

      Todennäköisesti olet visiitillä törmännyt toispaikkakuntalaisiin. Kyllä kemiläiset on hyvin avoimia ja ystävällisiä. Toki meidän joukkoon mahtuu myös ärsyttäviä kusipäitäkin. Ei kannata kuitenkaan yleistää.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe