Kannattaako muualle kuin pelkästään Pyhälle satsata? Jos sinun mielestä ei, niin tähän ketjuun voit ehdottaa konkreettisia ehdotuksia vinkkinä virkamiehille ja päättäjille.
Ideapankki päättäjille
Anonyymi-ap
12701
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ajattelitko että virkamiehet ja päättäjät lukee tätä kanavaa? Sekopäitä täynnä olevia anonyymejä haukkujia? Yks on puolihulli sanoittaja toisella on Pyhätunturia vastaan koko elämä. Katkeruus kaikkia mahdollisia yrittäjiä kohtaan .Ja jos ei niitä kohtaan nii ainakin kunnan työntekijöiden päälle paskomista on ilo tehdä. Joten??
Kyllä ne lukee ja jopa kommentoi, puolustavat itseään kommenteissa ja luulevat ettei kukaan tajua sitä.
Ihahaa miten typerä ajatuskin.Kyllä ne on nämä hirnujat jotka täällä kirjoittaa!
Ainakin yksi näkyy lukevan 🤣🤣
Viedäänpä ajatus vähän toiseen suuntaan: Miten ja mitä tunturiin pitää satsata? Se on siellä jo. Entä olisiko järkevämpää tehdä kuntaliitos (Niemi, Kemppa, Sodis yhteen )ja oikeasti satsata Pyhä&Luoston alueeseen? Siis oikeasti.
Kannattas ehkä enemmän miettiä että mitä pyhällä ja kylällä pitäs satsata. Naurattaa nää niemen ja pyhän nimettömät jotka haluaa ajaa kylää alas. Jos ei kelpaa niin muuttakaa pois, ei kukaan teitä kaipaa. Kukapa valittajia kaipais jokatapauksessa. Itkijöitten kohalle voin sanoa että ip osotteet on mahdollista saada kunhan tietyt kriteerit täytyy. Ja ip osote on sama ku sun oma nettiosote. Kaikki ne tallentuu suomi24 serveireille että siinäpäs haukutta, vittuiletta jne. Kaikkeen saattaa olla vastaus.
Paljon valvojasta kiinni mitä salĺitaan, joskus poistetaan asiaĺisiakin juttuja.Taas mitä tulee kiini jäämiseen niin voi olla vaikeaa jos on suojattu yhteys.
Paitsi jos on niin fiksu että käyttää vnp:tä. Ja luuletko, että poliisia kiinnostaa alkaa jonkun pikkukylän vittuiluja selvittämään, varsinkaan silloin kun ketään ei edes suoraan nimeltä mainita.
Tämä ei ole mikään pikkukylä!Täällä on käytetty paljon aikaa ja vaivaa valittamisen! Ja nyt jatketaan! Vaviskaa niemiläiset!
Kairalaan täytyy satsata ! Heti !!
Nii onkin.kannattaa vottuilla kunnolla.
Pervosenniemi on täysin kehitystä vailla oleva läpiajokyläpahanen. Eikä se siitä kehity vaan taantuu.Siitä tulee autioitunut sivukylä kuten muistakin 13 kylästä.Tämä kehitys on valitettavasti todellista eikä siinä ole mitään muutosta näkyvissä. Näettehän; automaatti viedään,vuodeosasto viedään. Väki jää omaa elämäänsä viettämään oman onnensa nojaan.Niin pahansuopaa porukkaa,jotka ilkkuu täällä anonyyminä kaikkia. Huolestuttavaa