Hienoja muutoksia vuodelle 2024!

Nyt pääsee työttömät työherkkua nauttimaan, näin on hallitus suunitellut ja mahdollistavat sen kätevästi!
Poistetaan tukia ja korvauksia niin kappasvaan kun työhön alkoi mielenkiintoa ja kymmenetuthannet työttömät aloittavat työssä käymisen kuten pitääkin ja maksavat omat laskunsa ja elämänsä ihan itse!

Voi tätä juhlan vuotta mikä tulossa!...
Nyt vain tulee pula vanhoista autoista joilla työmatkat tehdään. Purkaamoille on raahattu palkkion perusteella runsaasti ikäautoja joilla olisi voinut työssä käydä.
18449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kokoomuksen kannattaja vinkuu siellä!

Äänestä

" maksavat omat laskunsa ja elämänsä ihan itse!!"

No niin hän nytkin tehdään, vai meinaatko, että Kela maksaa kaikki laskut tai kassa?
Heh hee.

Äänestä
  • TE virkapellet eivät maksa omia kulujaan, vaan loisivat edelleen rehellisten veronmaksajien siivellä.

    Äänestä

Hyvä vitsi muka töihin hahaahahah salli mun nauraa muahahahahahhah, minä en mihinkään töihin mene

Äänestä
  • Ehkä muutat vielä mielesi, kun tulee nälkä.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ehkä muutat vielä mielesi, kun tulee nälkä.

    8,5 vuotta työttömänä, en ole viellä nälkää valittanu. Tuskimpa tulen mieltäni muuttamaan

    Äänestä

  • joo en mäkään sitte

    hahahahahahahahaha

    Äänestä

Tyypillisesti kokkare iloitsee kun köyhältä tai duunarilta otetaan jotain pois.

Kertoo kyllä kaiken kokkareista.

Äänestä
  • Ei köyhältä tai työttömältä mitään voida ottaa, kun ei sillä mitään ole. Sillehän on aina vaan annettu ja on annettu liikaa, nyt annetaan vähän vähemmän. Rahaa ei ole jaettavaksi niin paljon. Vauraille sitä ei jaeta ollenkaan eikä ole jaettu ennenkään.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ei köyhältä tai työttömältä mitään voida ottaa, kun ei sillä mitään ole. Sillehän on aina vaan annettu ja on annettu liikaa, nyt annetaan vähän vähemmän. Rahaa ei ole jaettavaksi niin paljon. Vauraille sitä ei jaeta ollenkaan eikä ole jaettu ennenkään.

    Kokkare mainittu.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Kokkare mainittu.

    Tosiasiat ovat tosiasioita riippumatta siitä, kuka ne sanoo.
    Vähäosaisella ei ole mitään vietävää, se on aina saajana.

    Äänestä

Kokoomus, etsi köyhä ja tapa!

Äänestä

Lähetin viime vuonna 76 työhakemusta eli yhden joka 4 päivä. Missä on siis se työpaikka jonne pääsee töitä tekee ja rahaa tienaamaan. 76 hakemusta ja yksi haastattelu jossa haastattelija ei kysellyt mitä osaan edes. Hain raksatyöpaikkaa silloin. Se kysyi vain normi tietoja mutta ei halunnut tietää mitä osaan. Eesy henkilöstöfirma kyseessä.

Äänestä

Mielummin junan alle kuin vuokratyöfirman orjaksi

Äänestä

Ekotorilla on onneksi aina paljon vapaita työpaikkoja!

Äänestä

Kokkare on kansan vihollinen.

Äänestä

AP on harhainen

Äänestä

onhan niillä sitten varaa ostaa
sadan tonnin tesloja

mitä sitä vanhoilla ajamaan

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt pääsee työttömät työherkkua nauttimaan, näin on hallitus suunitellut ja mahdollistavat sen kätevästi!
Poistetaan tukia ja korvauksia niin kappasvaan kun työhön alkoi mielenkiintoa ja kymmenetuthannet työttömät aloittavat työssä käymisen kuten pitääkin ja maksavat omat laskunsa ja elämänsä ihan itse!

Voi tätä juhlan vuotta mikä tulossa!...
Nyt vain tulee pula vanhoista autoista joilla työmatkat tehdään. Purkaamoille on raahattu palkkion perusteella runsaasti ikäautoja joilla olisi voinut työssä käydä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu