Mikä se mahtaa olla kunnan pelastajien tilanne? Onko hanke edennyt? Kohta kylvetään vispilöistä saaduissa kiinteistövero euroissa silmät kiiluen ja nostetaan vanha teekauppa uuteen loistoonsa! Tehdään pyhätunturille yksi liikenneympyrä lisää ja oikea vispilöiden tuotto valuu ulukomaiselle firmalle. Siinä se on kans oikea kusetuksien kusetus joka näkyy uppoavan myös niemiläisiin. Se on savukosken tiellä liikkuminen talvisaikaan vispilöiden jälkeen omalla vastuulla, kun siivet linkoaa jää/lumi rompoolia autojen päälle. Siinäpä korjaile omaan piikkiin.
Matalaisen vispilät
10
642
Vastaukset
- Anonyymi
Maanomistaja tykkää kun saa tuntuvat vuokrarahat vispilästä. Voipii istua porttipaarissa kaljalla ilman huolenhäivää töistä.
- Anonyymi
Kyllä. Sitten kun firma menee lopuksi konkurssiin, niin maanomistaja on velvollinen ne purkamaan omalla kustannuksellaan.
Siihen ei riitä vuokrarahat, kun ongelmajätettä rahdataan Riihimäelle.
Kallis vuokraus.
- Anonyymi
Me emme kairalaisten maille halua vispilöitä. Baariin kyllä lähdemme
- Anonyymi
Rahalla saa laittaa minne vain.
- Anonyymi
Kyllä me tänne haluamme .Mutta baaria emme.
- Anonyymi
Minne muualle ne laittaa? Ei niitä voi pyhälle viedä, eikä kylällä tuule, kuin johdon korvien välissä.
Kummitsoivaan niitä ei voi viedä, kun kiertäjän kierrosluku mittari menee sekaisin, kun vispilät sekoittaa pään.
Ei ole nyt muuta paikkaa, eikä tuokaan käy, kun armeija ei anna lupaa.
Eli nyt pyörii hyrrä, vain päättäjien päässä.- Anonyymi
Eiku laitetaan ne kairalaisten pellolle,nii saavat sielläkin tuulta purjeisiinsa ja vauhtia tossuihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiku laitetaan ne kairalaisten pellolle,nii saavat sielläkin tuulta purjeisiinsa ja vauhtia tossuihin.
Just näin. Hyvä idea! Ehkä kuitenkin Pyhäjärven rantaan, saa levänpuhdistuslaitteet niistä virtaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiku laitetaan ne kairalaisten pellolle,nii saavat sielläkin tuulta purjeisiinsa ja vauhtia tossuihin.
Eiku siellä saattaa syttyä palo,kun vispilät puhaltaa tuleen , vaikka Se totuus ei palakkaan.
- Anonyymi
puhuttaisiin asiois5q oikeilla nimillä jolloin viwpilä on w3koitin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.737977Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m886047Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,835531Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot675446Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1134700Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1202441Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e51319Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71314Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa431144Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko511128