Miksette kuuntelisi YouTubesta rentouttavaa musiikkia tai vaikka nukahtaisi sen avulla? Esimerkiksi avaruudellista musiikkia. Sellainen on minun suosikkini.
Suomi24:än sijaan
Anonyymi-ap
8234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hyvä kysymys.
Kokeilin yksi ilta nukahtaa musiikin avulla. Musiikki jäi soimaan ja heräilin koko yön, koska en unissani tajunnut sammuttaa musiikkia. Auditiivisen ihmisen kirous. Toisilla musiikki toimii keskittymiskykyä parantavana asiana, (puhtaasti visuaaliset ihmiset) mutta minulla juuri päinvastoin.
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
💋 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
No mä päätin just että pakkanen ja lumipyry voittaa tämän turhan käkkimisen näytön ääressä 100 > 0, suomi24 ei rentouta vaan puuduttaa
Mikä se joulukappale oli, jonka kertosäe loppui Avaruus, silleen hitaasti laulettuna. Kuulin sen ekan kerran joskus yläasteen päivänavauksessa 80-luvun lopulla.
Nukahtaminen ei ole ongelma, paitsi silloin kerran, kun oli kuuma kahvikuppi sylissä.
Kuuntelen musaa ja palstailen. Sivulehdellä luen viikonlopun tarjouksia.
Multitaskaan! 😊
Olen kokeillut sitä rentouttavaksi tarkoitettua taajuusmusiikkia, kuinka se ja se herzi vaikuttaa siihen ja siihen. Ei mainittavaa lopputulosta. Kuuntelen joskus edelleen kanssa tuota avaruudellista soundia. Space ambienttia. Kuulokkeet korville, valot sammuksiin, sälekaihtimet auki ja yöllinen valonkajo sisään. Kuuntelen nuokkumisen asteelle ja siitä pehkuihin. - cu-
vauva.fi -palsta... mutta mikä huvittaqvinta nuorisolla ja noilla mopopörriäisillä kerrankin ihmettelin kaqtwison jonkin Honda Mnnkey -pikkumopon päällä kaksi korstoa matkaa ;:D