Ei siitä tarvitse välittää, mitä täällä sanotaan

Anonyymi-ap

Tämähän on vain Suomi24.

10

343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kylläpäs! Minä ainakin välitän, miten täällä ketjuissa ja palstalla yleensä keskustellan. Aiheet saavat mennä laidasta laitaan, kunhan niissä on jotain järkeä. Keskustelun kieli tulee olla kohtelias, muuten keskustelun laatu jää ala-arvoiseksi. Huumoria on hyvä käyttää, mutta se vaatii hieman harkintaa. Pastahuumori on taitolaji.

      Vaikka tämä on "vain" keskustelufoorumi, silti täällä keskustelevat ihan oikeat ihmiset. Tätä ei pidä vähätellä. Kaikkien viihtyvyyden kannalta tämä on syytä ottaa huomioon.

      • Ala-arvoisia iodeologioita tukevat valheet tekee keskusteluiden laadun kaikkein ala-arvoisimmaksi.


    • Totta, mutta ei.

      Rekattujen tekstit on tietyltä henkilöltä.

      Anonyymien tekstit on kollektiivinen kokoelma.

      Anonyymejä ei voi millään tapaa tunnistaa, ja jos vaikka olevinaan tunnistaisi. Niin toinen anonyymi voi teeskennellä matkimalla toisen anonyymin kirjoitelmia sekä tyyliä.

      Turhasta ulisemisesta en täällä ole koskaan välittänyt. Enkä myös kinastele ihmisten kanssa. Se on vain turhaa energian tuhlaamista.

      • "Rekattujen tekstit on tietyltä henkilöltä."

        Täällä selvästi on mm. raivofemakkoryhmä jonka jäsenet käyttävät samaa/samoja nimimerkkejä, riippuen siitä kuka kulloinkin on paikalla. Samaa tekee sodomaryhmä.


    • Pyrin kirjoittamaan eri ihmisille eri tavalla, koska haen sujuvaa ja mukavaa keskustelua.

      Imagoni on ristiriitainen.
      Samaan aikaan, kun hössötän pornosta alatyyliin, yritän tuoda esille omaa kaunosieluista puoltani.

      Kaikki naiset eivät hyväksy tätä kaksijakoisuutta.
      Tämä näkyy keskusteluissa naisten varautuneisuutena.

      • No kaikki naiset eivät halua olla mitään pornorevittelijöitä julkisesti. Jokainen saa mielestäni revitellä, jos haluaa, mutta myös toinen puoli pitäisi mielestäni sallia.

        Itse kun tykkään säästää sellaiset asiat oikean ihmisen kanssa revittelyyn. Tekeekö se minusta jotenkin huonomman ihmisen? En usko. Minulle riittää se, että tiedän itse millainen olen.


    • Anonyymi

      Ei, p.rse
      Minä kun olen luullut aina, että täällä on kaikki tosissaan.
      Ja pelkkää faktaa vaan ruudulla :))))

      -keinovaginamies-

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      56
      2215
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      201
      2051
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1392
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      58
      887
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      855
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe