Oletko säästäväinen

Jos olet, niin miten säästäväisyytesi tulee esille arjessasi
16321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kuivaan käytetyt vessapaperin palaset patterin reunalla, siitä sitten uuteen käyttöön...

Äänestä

Jatkan piimää vedellä

Äänestä

Poltan kenkäheinää älyllä

Äänestä

On totta se että, jotkut yksilöt toimivat sairaaloisesti toteuttaessaan pihiä käytöstään suhteessa omaan ostovoimaan.Pihi käytös ei ole säästäväisyyttä vaan yksi ilmenemismuoto persoonallisuushäiriöstä.

Äänestä

Nielen sylkeä nälkääni

Äänestä
  • Sylkeä nälkään nielevä, ethän kuiten niele niin että, suusi on jatkuvasti kuivana nääs kun syljen aineosat huolehtivat hammaskiilteesitäsi

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Sylkeä nälkään nielevä, ethän kuiten niele niin että, suusi on jatkuvasti kuivana nääs kun syljen aineosat huolehtivat hammaskiilteesitäsi

    Hampaille sama syljen nielentä hampaita tarvi

    Äänestä

Perhe säästää pillereissä ja kumeissa. Lapset kyllä lisääntyy jatkuvasti.

Äänestä
  • Pyrin huolehtimaan liikunnasta, unesta ja syön tavallista kotiruokaa. Näin koitan pysyä siinä kunnossa, ettei tarvitse kulkea enempäänsä lääkäreissä, eikä syödä kaikenmaailman lääkkeitä, enkä usko ja osta kaikkia maailman luonnontuotteita, joita kaupitellaan. Se on suurin säästö, mitä minun pienillä tuloilla voin saada aikaiseksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Pyrin huolehtimaan liikunnasta, unesta ja syön tavallista kotiruokaa. Näin koitan pysyä siinä kunnossa, ettei tarvitse kulkea enempäänsä lääkäreissä, eikä syödä kaikenmaailman lääkkeitä, enkä usko ja osta kaikkia maailman luonnontuotteita, joita kaupitellaan. Se on suurin säästö, mitä minun pienillä tuloilla voin saada aikaiseksi.

    Hankin niitä hyödykkeitä/palveluja jotka koen itselleni kulloinkin tarpeellisiksi.Tiedän tarkalleen mitä haluan. Mainokset ym. hyödykkeen hankintaan akitoivat tempaukset eivät vaikuta lainkaan minun hankintoihini.

    Äänestä

Pihtaan niin pimpula ei kulu yhtään.

Äänestä

Olen etätöissä ja remppaan taloa työaikana.

Äänestä
  • Kasvatan perunat,porkkanat,ym. juurekset ja vihannekset oman tonttini kasvimaassa,säästöä varmaan tulee kun tuotteet riittävät seuraavaan satokauteen saakka.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Kasvatan perunat,porkkanat,ym. juurekset ja vihannekset oman tonttini kasvimaassa,säästöä varmaan tulee kun tuotteet riittävät seuraavaan satokauteen saakka.

    paska puhetta

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    paska puhetta

    Sitä joutuu kasvimaan reunassa harrastamaan. Kasvaa paremmin.

    Äänestä

Mina ei ostata alcohol. Kaveri pullollo otta kulla piitka ryyypypy

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos olet, niin miten säästäväisyytesi tulee esille arjessasi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu