Les Paul mallinen kitara ja istualtaansoitto

Anonyymi-ap

Miten toimii tuollainen yhdistelmä?
Kiinnostaisi hankkia mutta googleteltuani monella on hankaluuksia asian kanssa. Soitan kitara oikean jalan päällä, en klassisesti. Minulla on SG-tyyppinen kitara jolla on kiva luikautella mutta se on kevyt ja kaulapainoinen ja se vähän ärsyttää stratoihin ja teleen tottunutta.

3

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Riippuu varmaan myös vartalon koosta. Isolla henkilöllä on kenties vähemmän haittaa/vaikeuksia, kuin pienellä henkilöllä.

    • Anonyymi

      Pikkupalikkaiset Gibsonithan on vähän sellaisia ilmakitaroita enempi. Ohuet kielet vielä, niin soikin koskematta.

      Toisaalta jos soittelee istuen, niin kai asennon kuuluukin silloin olla aina vähän huono. Hyvä taide ei synny ilman sopivia vaikeuksia.

    • Anonyymi

      Painoko siinä koetaan hankaluutena? Ostin "weight relief Les Paulin, sitä on kevennetty kaivertamalla runkoon onkaloita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      94
      8201
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3942
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1400
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      35
      1282
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      32
      1132
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1030
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe