Virkamiesten mielistelijöitä, kieli ruskeana vanha valta vaeltaa kohti rikostuomioita.
Kemijärveläinen, kepu pettää aina!
Anonyymi-ap
23557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ketkäs on vedelle ja leivälle pääsemässä?
Vanhan vallan vankkurit vavahtelevat kempan valtuustossa. Tältä se näytti eilisessä vatuuston kokkouksessa.
Ropellikaula on kuin soipa metso!
Miksiköhän on "ulkoistettu" joka ryhmästä ja puolueesta kautta suomen?
Tietysti......vikahan on aina niissä muissa.......
Onneksi Matti Torvinen ottamassa ohjat ettei vanha valta enään hallitse ikuisesti. Kaupunki on menny 15 vuojessa alas kuin lehemän häntä ko vanha valta on sellupaalin ympärillä pyöriny ja kaikki muu kehittäminen on jääny nollaan.
Melkein kuin Midas!
"Kaikkeen mihin koskee muuttuu...ps..ksi"
Pääasia on että ropelli pyörii vinhasti.
Muuta vaihtoehtoa ei ole kun ulkoistaa päätöksenteko poliittisesti riippumattomalle elimelle. Parastahan olisi kun valtio ottaisi kriisikuntana holhoukseen.
EI! Vaan nyt se uusi hallintomalli, eli 3 vallan konferenssi.
On 3 henkilöä (voi olla naisiakin), jotka on 1 työläisten 1 pk-yrittäjien ja 1 kulttuuriälymystön edustaja. He päättää kaikesta valtuuston sijaan.
Politiikka on se jolla on sotkettu asiat, se on estänyt kehityksen. Miettikääpä sitä pysyisikö yksikään firma pystyssä jos sitä pyöritettäisi poliittisilla päätöksillä. Poliittisesti valittaisiin toimitusjohtaja.
Nyt teidän jo pitäisi alkaa huomata, miksi kuntien talous ei nouse vaikka sinne pumppattaisi rahaa.
Valtuutettu Torvinen on kovasti muuttanut kantaansa, kun tuli poispotkituksi valtuuston johdosta. Aika säälittävää..
Siinäpä syy tälle änkyröinnille.
En olisi valtuutettu Torvisesta uskonut, mutta pahaa teki.
Ja pahinta oli se omahyväinen ilme pitkien yksinpuhelujensa jälkeen.
Käytös on ollut jo pitkään eri puolueiden tiedossa.
Pahaa se tekkee jos tottuuksia joku puhhuu. Vanhaa valtaa se risoo.
Virkamiehet toimii virkavastuulla, valtuutetut ei millään vastuulla!
Höpisevät tuulta taivasta!
Ketkut, sekoomuslsiset ja perseilijät ovat samaa puuta mutta eri tuubeissa. Järkevät kiertävät kaukaa. 🖕😈
Vihervasemmistoko on mielestäsi järkevää?
Vai peräti ne "turpa-demarit"? Onko SDP arvojen mukaista vaatia sananvapauden kieltoa? Demarit ja ihmisoikeus, hmm...!!!
Kyllä se vain niin on että tulevat leikkaukset tulee maksamaan köyhempi kansanosa.
Rikkaiden verotusta alennettiin, solidaarisuusveron alarajaa nostettiin. Tarkoittaa sitä jos ansiot nousevat yli 150000 siitä vasta aletaan maksamaan korotettua veroa, ennen raja oli 70000€/vuosi.
Mihinkään ei haluta koskea jossa pitäisi varakkaiden avata lompakkoa.
Todennäköisesti tullaan nostamaan arvonlisäveron kantoja jolloin kaikille tuotteet nousevat saman verran. Tämähän ei rikkaita hetkauta mutta köyhempää se saattaa kirpaista.
Luulen kuitenkin että kansa hyväksyy tämän mukisematta, koska sitähän saa mitä tilaa.
Lukekaa hyvät ihmiset totuuden sanaa ja herätkää 🔥
https://intokustannus.fi/kirja/keskustan-valtakunta-kertomus-rahasta-vallasta-ja-korruptiosta/
👏👏👏
Pääministeriksi äänestetty Antti Rinne puolustusministeriksi nousevan Antti Kaikkosen rikostuomiosta: Keskustelin asiasta oikeuskanslerin kanssa.
Skeidaa!!!