On aika naurettavaa

Anonyymi-ap

Että vain alkoholia juomalla tapaa naisia. Muutaman kerran olen vaan pyytänyt naisia luontoretkelle meren rantaan niin eivät ole halunneet lähteä. Ravintolaan kyllä olisivat lähteneet mutta itseäni ei baarit kiinnosta. En ole käynyt 10 vuoteen baareissa enää. Ja kyse ihan 40 v naisista. Kyllä on surkea paikka tinder, siellä vaan jotain alkkis naisia.

11

270

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kevät tulee taas pian. Saa yksin mennä rannalle tai saareen grillaamaan makkaraa ja juomaan teetä. On mennyt kyllä vaikeaksi tutustu naisiin.

    • Anonyymi

      voi päästä AA-kerhoon jäseneksi jossa tapaa naisia.

    • Anonyymi

      Viinaa pitää juoda jos naisia haluaa tavata.
      Me viinamiehet juomme viinaa naisseurassa.
      Raitis mies ei naisia tapaa vaan käy merenrannalla kävelyllä ihan yksin.

      t. viinamies

      • No ei kyllä viinamieskään,muutku pubiruusuja,itse lähtisin mieluummin kyllä kävelylle merenrantaan kuin juomaan,jos näistä pitäis valita!


      • PallorMortis kirjoitti:

        No ei kyllä viinamieskään,muutku pubiruusuja,itse lähtisin mieluummin kyllä kävelylle merenrantaan kuin juomaan,jos näistä pitäis valita!

        Kivalta kuulostaa🥰


    • Anonyymi

      Nainen pelkää lähteä paikalle, jossa ei ehkä ole muita ihmisiä, tuntemattoman miehen kanssa. Baarissa parista drinksusta myös vapautuu, eikä jännitä niin.

      • No totta toikin,ettei ensitreffit meren rannalla kuulosta kyllä yhtään hyvältä!


    • Anonyymi

      Facebookissa on retkeilystä kiinnostuneita ryhmiä, jossa voisi löytyä sopivaa seuraa niin naisista kuin miehistä. Voi olla hyvinkin niin, etteivät naiset uskalla lähteä retkelle yksinään miehen kanssa, vaikka muuten kiinnostaisi.

    • Anonyymi

      Otamme viinakset mukaan luontoretkelle. Ja rakastelemme rajusti kuusen juuressa 🤣

    • Anonyymi

      Koettakaa vaikka picnikkiä. Sovitte mitä kumpikin tuo mukanaan. Eikä tarvitse olla mitään courmettia!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      112
      1093
    2. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      33
      829
    3. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      55
      818
    4. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      65
      767
    5. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      78
      684
    6. Tää on todella huvittavaa seurata näiden savolaisten

      naapurusten piikittelyä ja vihanpitoa toisilleen netissä. Näyttää siltä, että Mehtoselle alkaa tulla isäukon piirteet e
      Tuusniemi
      37
      653
    7. Kuka mölyapina

      Kuka saatanan vittu naama mölisee sunnuntaiaamuna jolla ei oo edes lauluääntä. Yön kuulunut jonkun ajan mölinää sisälle
      Suomussalmi
      14
      579
    8. rattijuoppoja

      tavattu taas Haapavedellä, hyvä että poliisi on valppaana
      Haapavesi
      16
      547
    9. Kuhmosta (kyseenalaiseen) kuuluisuuteen

      Naapurikylän, siis Nurmeksen suurin tubettaja on iskenyt naisen Kuhmosta. Kertoo kanavallaan naisen olevan hyvä rakastel
      Kuhmo
      3
      532
    10. Salaattirosvo

      Sinulle tiedoksi joka varastit salaatit viime yönä kasvulootasta,jäit riistakameraan🤣🤣🤣. Tulehan selvittelemään asia
      Suomussalmi
      22
      532
    Aihe