Aseita käyttävän kansanedustajan, kuuluu olla pidätettynä kuulusteluissa

Anonyymi-ap

Syytettynä erittäin raskaista rikoksista, missä tahansa toisessa valtiossa, niin olisi ja syytteet valtakunnanoikeuteen, ellei jopa kansainväliseen oikeuteen, olisivat jo tekeillä.

https://yle.fi/a/3-11892227

https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010391268.html

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18383248/suunnitelmallista-ja-vakaata-harkintaa-osoittaa#comment-128095636

Ei voi enää, usein tappo- ja ampumis-ym autolla kansalaisten päälle ajamis-ym tapausten jälkeen, jatkua että viranomaiset, eli poliisit, supot, krpt ja niiden kansanedustajat äärioikeistolaiset, valvovat itse itseään, eli eivät joudu koskaan vastuuseen, ihmiselämien viemisestä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18306854/rattijuoppo-tappaa-aina-#comment-128059448

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18384176/poliitikoiden-aseidenkaytosta-on-kansainvalisesti-termeina-mm---vallankaappaus

Kansainvälisissä tiedotusvälineissä, vastaavista tapauksista, uutisoidaan poikkeuksetta nimikkeillä, tai termeillä: vallankaappaus, kapina, sotilaallinen vallankaappaaminen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17911609/ei-riita-yhden-neonatsin-erottaminen-aarioikeistoekstremistihallitus-erotettava

10

1376

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      MUAHAHAHAHAHAAAA!! Vain kansainväliseen oikeuteen ampumistapauksesta :D :D :D :D :D

      Kertoisitko, että missä ne syytteet on nostettu ja milloin?

      vai vallankaappaus, kapina, sotilaallinen vallankaappaaminen :D :D :D :D

    • Anonyymi

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4b55a399-f010-4967-bf30-325d031e9ba6

      Ei riitä että eroaa luottamustehtävistä, tai erotetaan. Koko tuollainen viranomaisten systeemi, jossa valvovat muka itseään, on laiton ja lakkautettava.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17911609/ei-riita-yhden-neonatsin-erottaminen-aarioikeistoekstremistihallitus-erotettava

      EK-Ylen hallintoneuvoston jäsen, ei yllätä sillä sananvapauksien estämisillä ja valeuutisten levittämisellä Suomesta, jopa kansainvälisiin medioihin, mitä EK-Yle on touhunnut. EK-Ylen johto olisi vihdoin aika erottaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18288841/minkalaisia-isoja-sisaisia-ongelmia-ek-ylessa-peitellaan-

    • Anonyymi

      Katsotaan nyt taas , kuinka yhteiskunnallinen asema suojaa, kuten kävi Räsäsenkin kohdalla.
      Kun on " arvoasteikossa " paremmin pärjäävä, pääsee kaikesta kuin koira veräjästä.
      Jos olisi noissa jutuissa ( sekä P.R, että tämä Mr.V ) tavallinen tallaaja ollut kyseessä, niin olisi sanktiota tullut.
      Onni toisilla, onneksi sentään kesä kaikilla...

      • Anonyymi

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Skottlosningen ikävän pitkä sana ruotsiksi, ampuminen.

      https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/Rr77qd/aftonbladet-direkt?pinnedEntry=1249166

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18383695/suomen-valtionjohdossa-jarjestaytynytta-porssirikollisuutta#comment-128051669

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386249/suursiivous-isoimman-talous-porssirikollisuuden-rikostutkinnat-aloitettava-eduskunnassa

      EK-medioissa vähättely käynnissä, ei riitä tuon yhden pyssyllä räiskijän erottaminen, mikään feikki-vastuunkanto, kun koko eduskunnan yksipuoluejärjestelmä, ministeriötä, ym valtion korkeiden virkojen käyttäjät, syvässä korruptiossa, isossa talous-pörssirikollisuudessa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1043
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      20
      965
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      513
      831
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      791
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      45
      712
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      59
      568
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe