Mandariinin keittäminen

Osaako joku sanoo kuinka kauan mandariinia kuulu keittää.
Itse olen keittänyt 5 minuuttia, mutta kannattaako niitä keittää enemmän tai vähemmän, kun tuosta 5 minuutista tulee hieman nahkeita.
5344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miten keittäisit 5min jälkeen niitä vähemmän?

Äänestä

Mikrossa 2min riittää hyvin.

Äänestä

Itse tykkäsin todella paljon, keitin 10min. Plussana myös hyvän makuinen vesi joka jää keittämisestä maistuu ihan teeltä.

Äänestä

Miksi mandariinia pitäisi keittää? Minä syön ne ainakin ilman keittämistä.

Äänestä

Eipä olekaan aiemmin tullut mieleen käyttää mandariineja kiljun keittoon. Loistava idea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Osaako joku sanoo kuinka kauan mandariinia kuulu keittää.
Itse olen keittänyt 5 minuuttia, mutta kannattaako niitä keittää enemmän tai vähemmän, kun tuosta 5 minuutista tulee hieman nahkeita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu