Sen tulisi perustua Tekoälyyn, kehittyneisiin cookie juttuihin ja kehon muutoksia mittaaviin sensoreihin. Lisäksi pitää olla yliopiston laboratoriosta saatu tieto kaikenlaisten juttujen vaikutuksesta eri aivoalueisiin.
Kun luetaan kirjaa, kuunnellaan ääntä tai katsotaan kuvia pitää kartoittaa minkä tyyppinen data vaikuttaa kuhunkin aivoalueeseen ja kuinka.
Jos esim. teksti sisältää lupauksia, kirouksia, suureellisia ideoita, huumoria tms. Kun kaikki datan vaikutus eri aivoalueisiin on tutkittu voidaan itse muodostaa lauseita, tekstejä, kirjoja yms. jotka aktivoivat tietyn aivoalueen.
Myös voi tiede tällä tavoin ehkä selvittää vaikuttaako jokin data skitsofrenian syntyyn.
Jne.
Milloin halpa Psykologian Kotilaboratorio?
4
246
Vastaukset 4
- Anonyymi
Yksi tutkimuskohde voisi olla uskonnolliset tekstit. Luulisin että eräät niistä on tuotettu tulevaisuudessa sen ajan tieteen keinoin.
On tarkoin kartoitettu miten aivot toimii, miten aivojen toimintaan voi vaikuttaa, mitkä lauseet tai sanat stimuloi jonkin aivoalueen jne.
Eräs Intialainen uskonnollinen elokuva ja Dhammapada teksti kuvaa tämän tyyppisiä tutkimuksia tehdyn ilman elektronisia laitteita jo muinaisuudessa. Raamatussa ja Dhammapadassa puhutaan tarkkanäköisyydestä.
On kaksi henkilöä kasvot vastakkain ja toinen lukee ulkoa uskonnollista tekstiä Kun taas vastapäätä istuva koko ajan kiinteästi tarkkailee lukijan silmiä ja kasvojen ilmeitä. Näin hän saa selville toisen mieltymykset ja ilon aiheet tekstissä. - Anonyymi
Hanki vaimo niin sitten sinulla on ikioma psykologinen laboratorio kotona.
- Anonyymi
Jokaiselle oma personifoitu tekoäly. Se tutkii kännykässäsi cookien avulla miten käytät nettiä. Mitä videoita lataat YouTubessa ja mitä tekstejä luet. Mitä kuvia ja Mitä kuvissa katselet. Siihen pitää liittyä myös kehon reaktioita esim. Sykettä ja verenpainetta seuraavia sensoreita.
Sitten se keskustelee kanssasi omista mieltymyksistäsi. Ja etsii netistä automaattisesti tietoa sinua kiinnostavista aiheista ja jos löytyy saman kiinnostuksen omaavia henkilöitä se ehdottaa kirjeenvaihtoa jos henkilöt tahtoo.
Jos olet laiskuri tekoäly saa sen selville. Ja myös sen omaatko rikollisia taipumuksia. Se on valitettava sivuseikka ja muitakin negatiivisia piirteitä tämä kotitekoäly saattaa omata, mutta tieteen on otettava tämä yksi valtava harppaus kuitenkin joskus.
Nykyisin vain tiedustelupalvelut ja muut hörhöt tutkii Mitä selaat. Kaikille pitää suoda sama mahdollisuus. Sitä kautta voi kehittää monia asioita itsessään. - Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
💋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18314274
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1192440Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401602Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6481039- 106993
- 71972
- 98916
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk77721- 70716
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik32712