Lapissa viikkojen jonot krematorioon. Kannattasko Kemin perustaa krematorio Veitsiluodon tehdasalueelle? Siellä olisi pelit ja pensselit valmiina ja hukkalämmön voisi käyttää kaukolämpöön. Takaan että asiakkaista ei olisi pulaa varsinkaan terveydenhuoltouudistuksen jälkeen.
Krematorio Veitsiluotoon.
7
345
Vastaukset
- Anonyymi
Tuohon ajatukseen olisi syytä perustaa toimikunta miettimään toteutusta.
- Anonyymi
Lähialueella asuu runsaasti yli 70 vuotiaita eläkeläisiä,jotka pullahtavat terveydenhuollon ulkopuolelle. Lyhyt kuljetusmatka krematoorioon. Onnistuu vaikka kottikärryillä.
- Anonyymi
No ilmanmuuta. Eiku alahan perustaa firmaa.
- Anonyymi
Saiskohan siihen starttirahaa ja Orpolta muutaman millin tukea? Nämä asiakkaat tuskin alkaa polittiseen lakkoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saiskohan siihen starttirahaa ja Orpolta muutaman millin tukea? Nämä asiakkaat tuskin alkaa polittiseen lakkoon.
Orpolta et saa mitään... !
- Anonyymi
Heti tulee Kemiin taas 2 uutta tehasta kun suunnittelin yhtä pienempää hanketta. Taitaa minun hanke jäädä paitsioon.
- Anonyymi
Hajut ei muuttuisi
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2212926Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1071189Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321102- 681048
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka338989Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788