Ivalon rajajääkärikomppaniassa varaudutaan jo kevään tuloon

Anonyymi-ap

10

691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vasta net tulehva ko näläkääsä huihlaava

    • Anonyymi

      Nyt voi katsella sanomalehteä The Sun jossa kansanedustaja Toveri ennustaa "tulevan".

    • Anonyymi

      The Sunin lennokkaasti kirjoitetussa artikkelissa kolmas maailmansota uhkaa leimahtaa Ivalosta, mutta kaupungissa sijaitseva rajavartiolaitoksen tukikohta on kuin arktinen Sparta, joka seisoo ”verenhimoisten venäläisjoukkojen” tiellä.

      The Sun maalailee, kuinka 19-vuotiaat alokkaat ajellaan Ivalossa kaljuiksi ja heistä koulutetaan arktisen taistelun eliittijoukko, joka viedään tiedustelutehtäviin suoraan Venäjän rajalle.

      Uutissivusto Life kirjoittaa, kuinka brittimedia luo taitavasti paniikkia suomalaisten keskuuteen ajaakseen heidät mielenvikaisuuteen maassa, jossa masennusta ja itsemurhia esiintyy jo valmiiksi erittäin paljon.

      Ivaloa venäläismedia kuvaa propagandassaan hiljaista maalaiselämää viettäväksi rajakaupungiksi, jossa ei ole yhtään kerrostaloa. The Sunin pelottelun tarkoituksena väitetään olevan suunnitelma tyhjentää Ivalo asukkaista ja saada heidät pakenemaan Venäjän raja-alueilta.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/e04db2a7-eede-41f5-b559-5cd397e09209

    • Anonyymi

      Tuleekohan rajajääkärikomppaniasta nyt jonkinlainen turistikohde?

      Tuottaa maailman kovimpia tappajia. Venäläisten tuhoajia. Eliittisotilaita. Kaljupäitä.

      • Anonyymi

        On ollut toistaiseksi tarkoin varjeltu salaisuus, että Ivalon rajajääkärikomppania tuottaa kovista kovimpia, erikoismiehiä, laajan ja kovan koulutuksen saaneita valioyksilöitä.

        No eipä ole salaisuus enää.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Saattaa pelottaa turistit pois Saariselällä, kun saavat tietää että vain 30km päässä on tuollainen hurja hurjimmista hurjin sotilasyksikkö.


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      2525
    2. Näetkö feminismin uhkana

      Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?
      Ikävä
      203
      1190
    3. Tykkäätkö halaamisesta?

      Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo
      Maailman menoa
      113
      1091
    4. Hinduilu on suurta eksytystä

      tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa
      Hindulaisuus
      389
      940
    5. Malmin tapaus on järkyttävä

      Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi
      Maahanmuutto
      299
      923
    6. Miksi kaivata miestä

      jolla ei edes muna toimi?
      Ikävä
      100
      896
    7. Mitkä asiat teidän elämässänne on

      Tällä hetkellä parasta?
      Ikävä
      66
      878
    8. Kyllä me vaan

      Tykätään toisistamme ❤️ siinä ei ole mitään väärää kenellekään
      Ikävä
      53
      851
    9. Oot nainen kaunis

      muista hymyillä jatkossakin.
      Ikävä
      46
      839
    10. Mitä haluaisit kysyä

      Kaivatultasi?
      Ikävä
      60
      832
    Aihe