Hienoa Antti ja Pekka jotka ovat taas ihan aiheesta valituksen tehneet! Tsemppiä ja sieniä kaikille jotka yrittävät saada kunnan päätöksenteon raiteilleen.
Nyt on kunta ostamassa pyhältä maata, joka kaavoitettaisiin pientalotonteiksi. Mistähän meinaavat net 15-16kpl talonrakentajaa löytää. Nyt kyllä tuntuu rahaa piisaavan päiväkotiin, rivitaloon Pyhälle ja nyt omakotitalojen tonteille Pyhälle, lisäksi pistetään komia kunnantalo pystyyn. Kova on usko Pyhän paisumiseen, mutta missä on faktatieto perusteluille.
Seuraava hallituksen kokous
15
1137
Vastaukset
- Anonyymi
Tsemppiä ja sinniä piti kirjoittaa 😂
- Anonyymi
Anu jätä meidät jo rauhaan
- Anonyymi
Eihän ne 16 tonttia riitä mihinkään. Haapaharjuunhan on jo suunnitteilla lähiö nykyisen soramontun alueelle. Tällä kasvuvauhdilla kahdentuhannen asukkaan raja menee rikki ehkä jo ennen vuotta 2030. Nyt pitäisi jo varautua ja alkaa rakentamaan toista päiväkotia tunturiin, ehkä haapaharjuun, onhan sieltä pitkä matka kanervikkokadun päiväkodille. Samoin viranhaltijoiden määrää tulisi tuplata ennakoivasti, jotta tiimin kyky sopeutua ja mukautua muutoksiin sekä selvitä haastavista tilanteista joustavasti ja yhteisöllisesti ei vaarantuisi.
- Anonyymi
Mielestäni hevosen kuivalihavelliä ja sieniä tulisi nyt ehdottomasti alkaa nauttimaan.Varsinkin sienillä on terveysvaikutuksia.
- Anonyymi
Joku vissiin aloittanut sienten syönnin? Kuivattua kärpässientä kun syö, haluttaa vetää velliä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku vissiin aloittanut sienten syönnin? Kuivattua kärpässientä kun syö, haluttaa vetää velliä.
Joo vissiin..aloittaja kirjoitti sienistä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo vissiin..aloittaja kirjoitti sienistä
Sienillä on monia vaikutuksia.Värit alkaa näkymään ja joskus jopa naurattaa.
- Anonyymi
Montako valtuutettua oli paikalla kun kokous jäi pitämättä?
- Anonyymi
Onko munkissa reikä? Mun kissa reikä?
- Anonyymi
Sieniä ja munkkeja ,ne eivät sovi hevosen kuivalihavellin seuraan!
- Anonyymi
Saako koululla käydä keittämässä isossa padassa hevosen kuivalihavelliä??
- Anonyymi
Luultavasti se onnistuu.Nostaa sen rupin vaikka puolapuihin roikkumaan ja leikkoo kattilaan sopivaksi.Sitävartenhan se keittiö on tehty varmaankin.Eikai se ketään pitäisi haitata?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Luultavasti se onnistuu.Nostaa sen rupin vaikka puolapuihin roikkumaan ja leikkoo kattilaan sopivaksi.Sitävartenhan se keittiö on tehty varmaankin.Eikai se ketään pitäisi haitata?
Varmasti olisi menekkiä!
- Anonyymi
Tsemppiä ja sieniä!
- Anonyymi
Korvas sieniä on pulpahtanut maasta.Nyt voi nauttia sieniä.Ei tarvitse ollenkaan muuta kuin pippuria ja suolaa.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,734271Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt172728Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242477Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod152422Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1082280Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1102194Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992141Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6091946MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141925Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231683