Minkälaisia isoja sisäisiä ongelmia, EK-Ylessä peitellään ?

Anonyymi-ap

Se tosiasia, että toisia EK-medioita, tarvitaan näköjään jatkuvasti, selittelemään EK-Yleisradion toimintaa, kertoo tiedonvälityksen anemiasta kärsivälle Suomen kansalle, että paljon on pielessä, AutokratiaUsan sotarikos-hyökkäysliiton, sotien ja pörssirikollisten sotabisneksien mainontaan, disinformaatioon ja manipulointiin, kansan harhauttamiseen, keskittyneessä, laittomilla, perustuslain vastaisilla pakkomaksuilla, rahoitettavassa EK-Ylessä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi

Edes kuolinuutisten tekeminen asiallisesti, ei näytä EK-Ylen äärioikeistotoimituksilta onnistuvan, surkeampia kyhäilyjä saa hakea. Mistä kansalaiset on pakotettu maksamaan, kumpa joku kertoisi.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999

12

983

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      EK-mediakonsensus syö muutenkin, kaikkien ek-medioitten uskottavuutta.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kaksi vuosikymmentä EK Ja perskärpäsensä puhkoneet reikiä Veropohjaan.

        Vuosikymmen sitten verottoja laski 11 miljardin euron pääomat ja varat onverottajan ulottumattomissa!

        Sama alamäki vero tuotoissa vain jatkuu niiltä osin. Tuo summa tuplaantunut eikä riitä.

        Selvä korrelaatio valtionvelan ja veronkierron ja verovälttelyn osalta.

        Vai vielä yhteisöveron alennus!

        Ja vitut kannattaa tehdä. Edelliselläkään kertaa ei investoinnit lisääntyneet.

        Tyhmiä kun ovat eivät tajua että itärajan ja Raja alueiden elinkelpoisuus hälventää investoijien pelkotiloja Suomen osalta.

        Eräät hehkutti natojäsenyyden tuovan investointeja kävi päinvastoin.


    • Anonyymi

      Orpo narisi sotekulujen paisumista miljardilla joka vuosi.

      Eipä ihme monikansalliset tälle alalle kiemurrelleet yritykset ei maksa veroja tuotoistaan!

      Nyt kärahti Savoa perusteellisesti.

      Vai 300 000 asiakaskontaktia ilman virheitä?

      En usko millisekuntikaan siihen.



      Nämä veroparasiitit syynä jatkuvaan kulujen paisumiseen.

    • Anonyymi

      Alun alkaenkin, budjetti EK-Ylelle, perustuu valtavaan liioitteluun ja kun kaikki tärkeät infrat oli liian suurina ja kalliina rakennettu, ja niihin irtaimistot ym radio-tv-tietokonevarustelut ym tekniikat, niin lisää vain kahmivat rahaa, käytännössä yksityistetylle ek-medialle.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18309383/veroparatiisihovien-juoruja-ei-pida-klikata-jos-haluaa-asiauutisia-tarkeista-asioista

      EK-Yle poisti jutut, joissa köyhien keskustelua ja kommentteja, pisti tilalle äkkiä veroparatiisihovien ääliöjuoruja. Sananvapauksia estetään nyt rajusti, kaikilla alustoilla ja täällä palstalla myös, äärioikeisto näyttää saavan uhkailla ja tehdä jopa tappouhkauksia ihmisille, estää sananvapauksia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://www.aamulehti.fi/kotimaa/art-2000010390235.html

      https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010391268.html

      No nyt tuli jälleen yksi EK-Ylen hallintoon liittyvä, erittäin vakava aseen luvaton käyttäminen, sillä uhkaileminen ja ampuminen, ilmi. Tuli varmaan samoin tein selväksi, miksi PetosKokPersujen "Ylen rahoituksen lakkauttaminen", kestovaalilupaus, yksi isoimmista, vedettiin sekin viemäristä. Kuuluu siis EK-Ylen hallintoneuvoston, tuo ex-poliisi äärioikeistolainen kansanedustaja.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18286048/ek-yle-estaa-rajusti-sananvapauksia-sensuroi-suomen-kansalaisten-kirjoituksia

      On siis toiminut EK-Ylen hallintoneuvostossa, estämässä eri mieltä olevien, Suomen kansalaisten sanan- ja mielipiteidenvapauksia. Samoin ovat jakaneet EK-Ylestä, ulkomaisiin medioihin, väärää tietoa Suomesta, pelkkää äärioikeistolaista, pörssirikollisuuden mainontaa- ym propagandaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18385314/aseita-kayttavan-kansanedustajan-kuuluu-olla-pidatettyna-kuulusteluissa

      Aseita käyttävä kansanedustaja, kuuluu erottaa välittömästi, pitää kuulustella kunnolla olla pidätettynä ja kaikista luottamustehtäviksi sanotuista, heti pois, varsinkin EK-Ylestä ja viranomaisia valvovista tahoista. Tuollaista systeemiä, jossa viranomaiset muka valvovat itseään, ei ole kuin diktatuureissa ja Suomessa.

    • Anonyymi

      Asetta laittomasti julkisella paikalla kantanut ja sillä uhkaillut ja ammuskellut kansanedustaja, ex-poliisi äärioikeistolainen, saa ilmeisesti EK-Ylen äärioikeistojohdon luottamuksen, jatkaa rahakkaassa luottamustehtävässään, EK-Ylen AutokratiaUsan disinformaation tuottamisen ja Suomen kansalaisten sananvapauksien estäjänä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18384176/poliitikoiden-aseidenkaytosta-on-kansainvalisesti-termeina-mm---vallankaappaus

      Kansanedustajat jotka kantavat aseita ja ammuskelevat niillä, pystyvät kyllä muihinkin, vakaviin väkivallantekoihin, jotka eivät varsinkaan jatkuvassa uutispimennossa, näy heti ja helposti, kaikelle kansalle, esim. eläkeläisväestön äärimmäiseen köyhyyteen pakottamisella, ennenaikaisesti hengiltä ottamiseen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18535805/tapaus-petoskok-rydman--hesari-keskusteluun-osallistuminen-estetty-ek-ylessa#comment-129954503

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18535788/s-o-s-sananvapaudet---s-o-s-freedom-of-speech---suomi-finland#comment-129954070

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896

      Yksityistetty EK-Yle, tekee pelkästään AutokratiaUsan Disinformaatiota, äärioikeistopropagandaa ja pörssirikollisuuden mainontaa. Välissä on vähän täytteeksi, muka-uutisia, harmittomasta lonkalta heitettyjä, että näyttäisi uutisilta, vaan ei ole.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      63
      3776
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3159
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      81
      2381
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1620
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      70
      1388
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      92
      1242
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      40
      1172
    8. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1011
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      1005
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      972
    Aihe