Vai on se niin

Että "Alligaattori (ollut) viemäriputkessa kuusi kuukautta"? Jotakin sen on täytynyt siellä syödä selviytyäkseen 🤔. Kuinka Pennywiselle kävikään 🤡? You know what ☝️? Eipä tuu ikävä moista skidienvainoajaa 😠🤭.
7151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Missä päin Suomea tää vimäriputki ollut? Todennäköisesti rottia täällä ainakin riittää.

Äänestä
  • Voi että täällä toimii tämä moderaatio tänään nii hyvin

    Äänestä

Syö myös sitä, mitä ihmiset vetävät vessasta.

Bon Apetit!

Äänestä

Staran uutinen. Sijainti: Etelä-Carolina. Ravinto: Kalat ja kilpparit. Tapahtumapaikka siis USA joten Pennywise on voinut jäädä sen uhriksi. "When the hunter become the hunted", eli predaattorista muotoutuukin itse saalis. Kilpparit eli Turtlesit saivat ilmeisesti surmansa siinä rytäkässä. Viemäreissä on yleisesti myös rottia eli turtlesien sensei, mestari Tikku, joutui mahdollisesti myös surman suuhun. - Ap.

Äänestä
  • Tästähän saa muodostettua lähes jumaltarustoa vastaavan saagan, kun antaa mielikuvituksen lentää. Mestari Tikku, eli "tikusta asiaa". Hänen muistokiveensä voidaan sitten kaivertaa teksti: "Kiitos Mestari". Tämäkin oli jo kansallisesti tunnetuksi tullut referenssi. Ei minulla häntä vastaan mitään ole koska tunnistan poliittisen vainon kun sellaisen näen, ja minulle syntyy siitä helposti vastareaktio poliittista korrektiutta kohtaan. - Ap.

    Äänestä

Sinunko putkessasi se siis oli vai? Aina kohteliasta antaa linkki uutiseen.

Äänestä
  • Se uutinen vilahti tuossa sivussa staran yhtenä otsikkona. Katosi sitten kuin maan nielemänä. Tässä on se linkki, jota omalla kerronnallani tuossa ylempänä hieman maustoin 🧂🤏. Niin, "hieman" 😁. https://www.stara.fi/2024/04/28/alligaattori-viemariputkessa-kuusi-kuukautta-pelastettiin-lopulta/. Mut hyvä että kroksu selvisi. Krokotiili, alligaattori, you know 😉. Siitä jokseenkin etelään eli Floridaan on Everglades, mikä on muutes aikamoinen hirviömesta koska siellä on jättiläiskäärmeitä ja näköjään sekä kroksuja että alligaattoreita . Ap tai en, päätä itse 🙂. Mitä sen on niin väliä tällaisessa aloituksessa?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että "Alligaattori (ollut) viemäriputkessa kuusi kuukautta"? Jotakin sen on täytynyt siellä syödä selviytyäkseen 🤔. Kuinka Pennywiselle kävikään 🤡? You know what ☝️? Eipä tuu ikävä moista skidienvainoajaa 😠🤭.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu