Mikä on teidän laihojen suhtautuminen lihaviin?
Entä lihavien mietteet laihoista?
Ihan vaan uteliaisuudesta....:)
Entä lihavien mietteet laihoista?
Ihan vaan uteliaisuudesta....:)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Läskit haisee ja vie tilaa.
"normaalikroppa", sietäisit hävetä ku tommosia lauot!
Itse olen 13 vuotias entinen hmm.. no okei läski ja suhtaudun lihaviin ihmisiin aika "hyvin". Siis, en kiusaa ketään lihavuudesta, mutta voin minä jollekin kaverilleni hieman päivitellä että: kyl se " Linda" on aika läski. Mut sitten TOSI lihavat lähinnä ällöttävät mua. Ja nyt mä puhun yli 50kg ylipainosista ihmisistä. Ja sit jos näen jossakin jonkun lihavan tytön, joka pukeutuu tosi tiukkiin kuteisiin, niin päivittelen itsekseni et: hmm.. mitähän toikin on ajatellu laittaessaan noi päälle. Joten mielestäni minä en ole lihavia ihmisiä vastaan, mutta mä pyydän: jos olet lihava, älä tee sitä virhettä ja pukeudu tiukkoihin ja paljastaviin vaatteisiin. Se näyttää mielestäni tyhmältä ja hieman rumalta. Toivon todellä, ettei sanani satuttanut ketään, koska se ei ollut tarkoitus ja olen todella pahoillani, jos näin pääsi käymään. Anteeksi.
Mulla ei sinänsä oo mitään ajatuksia eri painoisista ihmisistä. Yksi asia kuitenkin vaivaa. Suurin osa kavereista on ylipainoisia siis ne joiden kanssa hengaan. Itse olen hieman alipainoinen. Vaatekauppaan heidän kanssaan meno on ihan kauheaa. Kaikki käy joukolla narisemaan minulle, että "hyvä ku oot noin laiha, me ei löydetä mitään vaatteita" ja " helppohan sun on ostaa vaatteita ku oot tollanen tikku". Tulee sellanen olo, että mä oon syyllinen niiden kiloihin.
Hyvä ystäväni on haitallisen ylipainoinen ja läheinen kollegani suorastaan sairaalloisen ylipainoinen puhumattakaan useista pulleista ystävistäni (etupäässä naisia), mutta heidän habituksensa ei vaivaa minua mitenkään. Lähinnä saatan ihmetellä, että eikö heidänkin olisi helpompi hivenen hoikempana, mutta en siitä erityisemmin numeroa tee.
Ainoa kroppa, jota syynään on omani: haluan olla kondiksessa ja terve.