Onko nykyään mitään sinkkutapaamisia siis niitä johon sinkkuja kokoontuu toisiansa tapaamaan?
Ainakin joskus kauan sitten muistan kuulleeni ainakin Kurikassa olleen.
Tapahtuman nimeä en muista enkä koskaan käynyt. Tosin en silloin sinkku ollutkaan
Sinkku tapaamisia
14
288
Vastaukset
- Anonyymi
Kun sinkku tahtoo pysyä sinkkuna ei nuo kiinnostaisikaan
Vois olla aika rasittava tapahtuma, kun pelkkiä sinkkuja siellä pyörii. Sinkuthan on tunnetusti aika tyhjäpäitä.
- Anonyymi
ho jooh niin joku metalli-sormi vähän kuin joku Rautahammas... jos teippaa itseä jollain metalliteipillä.
- Anonyymi
hui oikeasti voisi näyttää tayttää huh.. metalliso tehty jostain aliumiiniteipistä... jotain ja yöön pimeydessä .
- Anonyymi
Liittyykö nämä vastaukset jotenkin aloituskyselyyn? Onhan tämä sinkkupalsta
Täällä pitää valtaa ketjunsontijat, lähinnä ikänaiset, wanhusnaiset, femakot ja sodomiitit. Jotkut niistä toimivat lisäksi kiusapoistajinna. Mistään järjellisestä ei voi rauhassa keskustella, vain höpöttämistä, lässyttämistä ja vajaamielisiä turautuksia ei häiritä.
Eikö jotain risteilyjä ainakin ole? En osaa sanoa onko muuta. En ole ollut itse ikinä kiinnostunut mistään massatapahtumista. Minusta ne on jotenkin ahdistavia, meluisia ja levottomia.
- Anonyymi
Sinkkutapahtumat.fi löytyy ristely 1-2 krt/v. Aikaisemmin siellä on ollut sinkkukävelyjä, sinkkujen iltoja, juhannustapahtuma yms.
- Anonyymi
Ätmi sinkkulaivalla. Tulee ulos kesäkuussa Ruudulta.
Sokkotspaamisia on ympärivuotta pitkin Suomea....eikun arvailee kuka on sinkku. 😁
- Anonyymi
Nämä tapahtumat ovat vihamielisiä kilttejä ja kunnollisia miehiä kohtaan. Liikaa biletystä, alkoholinkäyttöä sekä muuta alemman sosiaaliluokan viihdettä.
Noista mun kommenteista ei kannata loukkaantua. Toi media on tehny sen, että jo sanasta sinkku, tulee mieleen joku tavallista tyhmempi. Ja joo oon itekin sinkku ns. ikisinkku.
Telkkarista seurasin jonkun sinkkutapahtuman menoa.
Miehet olivat flegmaattisia, oluttuoppi huulilla, odottivat päihtymystä.
Naisia ei ollut.- Anonyymi
koira-allergia niin jokainen koira on teurastatteva Suomen Valttiosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä3811709Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san334649Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie2512817Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin1442574- 1071643
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo14104140 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke
Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.207822- 82820
En luota sinuun
en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv60728- 10718