Ahdistaa käydä kaupassa

Anonyymi-ap

Vartioiden stalkkaus riittää. Onko liikkeitä Missä olisi pelkkä kameravalvonta?

3

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei noista kannata välittää. Työtä ne vaan tekevät, ei mitään henkilökohtaista. Muthan vietiin keran joihinkin tutkinta huoneeseen. Ei mua haitannut. Mut se oli perseestä että ei tullut ämyreistä ilmoitus että se oli väärä hälytys. Silloin en sitä ajatellut, nyt vuosien päästä se tuntuu pahalta.

      Tv TimmyH

    • Anonyymi

      Jos kävisi pari kertaa kuussa vaikka junalla toisen paikkakunnan kaupassa?

    • Anonyymi

      Kaupoissa on kaikenlaista asiakasta osa osaa toimia oikein joku ei ymmärrä edes perusasioita esim. valmiita paistopisteen tuotteita pyörittelevät käsissä tuoreutta tunnustellen ymmärtämättä, että sitä varten on atulat ja paistopisteen tuotteet ovat samana päivänä paistettu eli sikäli tuoreita, kun korpuksi paistetut näkee päällepäin ja voi atuloilla kokeilla jos ei näe.

      Kyllä henkilökunnan ja vartioiden tuleekin puuttua asiaan, jos joku käsineen räpeltelee näitä tuotteita. Itse valikoin hedelmät, vihannekset, lihat ja kalat silmämääräisesti tarkastelemalla en puristelemalla ja käsissä pyörittelemällä jos huomaan ottaneeni siitä huolimatta pilaantuneen tuotteen laitan sen syrjään, että ei pilaannuta muitakin tuotteita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      131
      7182
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2559
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      264
      1230
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1019
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      161
      947
    6. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      900
    7. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      71
      897
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      774
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      13
      733
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      711
    Aihe