Johan sitä kestikin

Unohdin jo salasani. Ihan vammanaama simiti.

>simiti<
4143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eipä tuo mitään.. sulla piti olla muistisääntö, mutta unohdit sen jo. Minä en muista juuri ollenkaan salasanojani. Tai oikeammin en muista mikä salasana mihinkin kuuluu. Minulla on 12 vakiosalasanaa ja joku niistä aina osuu kun jaksaa kokeilla useammin.

Tosin nykyään se salasana moneen on biometrinen tunniste. Se ei pääse unohtumaan.

Äänestä
  • Mikä on biometrinen tunniste?
    >simiti<

    Äänestä

  • Anonyymi00001 kirjoitti:

    Mikä on biometrinen tunniste?
    >simiti<

    Esimerkiksi sormenjälkitunnistus..

    Äänestä

  • Pikku-pirpana kirjoitti:

    Esimerkiksi sormenjälkitunnistus..

    Ahaa. Onhan munkin kännykässä semmoinen mahdollisuus.

    >simiti<

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Unohdin jo salasani. Ihan vammanaama simiti.

>simiti<

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu