Kokoomus ssi turpaan Markkinakiinteistössä

Anonyymi-ap

Voi hellan tettasta kuinka Kimmo Suopajärvi volisee rokotiilin orpoja kyyneleitä. Ei päässy oman porukan juttuja lakaisemaan maton alle. Olisi ollut niin helppoa pelastaa Kansanniva, entinen kokoomuksen yhdistysten puheenjohtaja kuiville. Herajärven olisi sitten voinu uhrailla kokoomuksen aatteen nimissä, potkut persuuksiin. Markkinakiinteistö oli rollon kokoomuksen kultamuna ropsin kaaduttua. Ropsissa opitut kähminnät siirtyivät Kansannivan käsissä Markkinakiinteistöön. Nyt meidän muiden ryhmien pitää olla jämyjä. Kokoomus syrjään ja punainen kortti porukalle kouraan. Rovaniemi ansaitsee rehtiä politiikkaa. Hyi hyi Suopajärvi.

16

1048

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kokoomus on kähminyt Rovaniemellä koko historian ajan. Aina joku kelmi on porukassa. Aina pelataan omien pussiin. Ja heitetään ulos ne jotka vaativat rehellisyyttä.

      • Anonyymi

        sinä kuulemma ahdistelet työpaikalla naisia ja ehdottelet härskejä juttuja ..


    • Anonyymi

      Politiikantoimijat valitsee aina puolueelle sopivan, ei pätevää. Turhan usein näin käy, kun hyväveljet asialla.

      • Anonyymi

        keskusta ja sdp hyväveli järjestö nazi aatteineen polta lappii sitähän sä haluut


    • Anonyymi

      Kannattaa jatkossa miettiä tarkkaan mitä porukkaa äänestää. Heikki Auton kyvyt eivät riitä muuhun kuin oman porukan kilpailijoiden ja todennäköisesti haastajien nuijimiseen. Tässä on nyt lopputulos. Markkinakiinteistöt geissi.

    • Anonyymi

      sun akkaas nuijitaa sä et vaan tajuu ooh se huutaa

    • Anonyymi

      naidaan parturissa prostutiio hommia hahahhah akkas jakelee kampaamossa

    • Anonyymi

      Yleisradio kertoo että nuo sutkit on porukalla käyttänyt Markkinakiinteistön kämppiä airbmb jutuissa. Kokoomuksen märkä unelma toteutuu. Voittoja jäsenille ilman riskiä. Nyt ymmärrän Suopajärvi Kimmon suuren huolen. Voi Hyvää päivää

      • Anonyymi

        kyllä ne oli keskusta ja sdp..läisiä kysy parturikampaamosta


      • Anonyymi

        Kyllä tuo keissi pitää selvittää juuriaan myöten ja tiedottaa asukkaille jotta emme jatkossa äänestä rosvoja. Hyvät on palkat kaupungin viranhaltijoilla, kun ostaneet asuntoja runsaasti lyhytvuokraukseen.


    • Anonyymi

      kaikki lapissa airnb huume hemmoja sampo kaulanen leivillä miljoonia tienaa huumeilla.. ja poliist kattoo vierestä jas sampo oikein leukiin lehdessaaä huumelevi on huue levi...sinne ei riikaat ei tuu enää koska leimautuvat huume käyttäjiksi ala sampo kaulanen --levin tappja huume hemmo..

    • Anonyymi

      Henttunen ei kelvannut Markkinakiinteistöjen hallitukseen. Miksi. No siksikö ukkelin vaimolla on Matista johtuneesta syystä pilvin pimein airbmb kämppiä. Kuinkahan sekin hoituu Elinvoimallautakunnan puheenjohtajan roolissa. Henttunen kun on ex Kokoomus. Suo siellä ja vetelä heillä.

      • Anonyymi

        elinvoima hahahah kulliko se voima on


    • Anonyymi

      Kaupungin varat ja omaisuus ovat tunnetusti niiden käytössä, jotka pelin osaavat. Win win eikä keneltäkään pois. 😆

    • Anonyymi

      ddd

    • Anonyymi

      Kokoomus on hyvävelikerho. Ei ääntä minulta.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4483
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3085
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      47
      2981
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2773
    5. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      341
      2695
    6. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2675
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2369
    8. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      6
      2140
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2115
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1703
    Aihe