Järjestävä taho velkasaneerauksessa. Kovasti kuulemma uhoaa, että tulee ne. No mistähän vaikkapa esiintyjiä. Valtaosalle (jos ei kaikille) pitää maksaa valtaosa etukäteen. Mistäpä kotamikot maksaa?
Kaupunki tuskin alkaa tappioiden takaajaksi.
Ei tule festareita
20
499
Vastaukset
- Anonyymi
Tehas tulee kuitenkin.
- Anonyymi
Voisi ottaa paikallisia esiintyjiä, jotka tulisi halvemmalla, kuten paikalliset bändit ja laulukuorot sekä kunnanvaltuuston tärkeimmät henkilöt puhujiksi aina laulujen väliin, kotiseutufestarit hyvä idea. On kuultu jo Katri Helena, mutta esim. harmonikka orkesteri.
- Anonyymi
lukekaa lehteä, festarit on peruttu ja sillä selvä.... Rovaniemi, Kemi ja Ouklu akselilta löytyy
- Anonyymi
Tehdään itse omat festarit! Kemijärvi-päivien yhteyteen ihan mielettömät bileet! V***u tänne tartte ulkopuolisia. Kemijärven omat yhtyeet ja lausujat esiintymään, kuten Kello-Topi vainaa aikoinaan, nyt vain kotiseutulaulut soimaan!
- Anonyymi
Joo siinäpä varmaan olisikin oikea yleisömagneetti. Harmonikkakerho, Rösölänperän ruppanat. Eiköhän näitä ole joka kesä torilla nähty ihan riittämiin.
- Anonyymi
On magneetti todella revi siitä!
- Anonyymi
Pöyliöjärvelle tai särkilammelle kaljakelluntafestarit! Toivottavasti paikalla nähtäisiin pulleita purjeita ja mahtavia peräsimiä.
- Anonyymi
Eihän kylään jossa asukkaita 6000 ja suurin osa eläkeläisiä kannata festareita järjestää. Kirkkokuoro riittää.
- Anonyymi
Hiljaisuuden festarit järjestää?
- Anonyymi
Suomelle ne!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomelle ne!
Suomelle siis. Lukekaa muuten se Harjulan aloite. Miksi KY ei toimi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomelle siis. Lukekaa muuten se Harjulan aloite. Miksi KY ei toimi?
Ei kun Suomulle. Onpa harmi että korjaa tuo oikolukeminen aina että Suomelle, kun pitää olla SUOMULLE. Onhan se joululaulukin leikisti, että "Suo-mulle maja rauhaisa ja lasten joulupuu..."
- Anonyymi
Nudisti festarit.
- Anonyymi
Tuo on tiedetty ajat sitten. Kusettaneet vaan kaupungin tyhmiä päättäjiä
- Anonyymi
Itse tehdään festarit, Laudus kuoro, lausujat ja työläisorkesteri
- Anonyymi
Juodaan ja piereskellään.
- Anonyymi
En juo! Olen vapaa ja raitis.
Suomulle juoksen, nautin siellä antimet.
Marjat, sienet, vitamiinit.
Suomu on mun kotini, kehtoni ja hautani.
Siellä elää tahdon.
Tonkopurolle heti!!! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En juo! Olen vapaa ja raitis.
Suomulle juoksen, nautin siellä antimet.
Marjat, sienet, vitamiinit.
Suomu on mun kotini, kehtoni ja hautani.
Siellä elää tahdon.
Tonkopurolle heti!!!mene hoitoon
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mene hoitoon
Niin menenkin luonnonhoitoon!
- Anonyymi
ei kemijärvi tarvitse mitään . tämä jo nyt vallitseva hiljaisuus riittää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen874947Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1744336Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1634236Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik893445Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast163164Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi142910Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa312887Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä22776Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL542648Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!291834