Onko tullut vastaan ukkeleita, jotka arvostelevat juoksuvauhtejasi? Olet liika hidas, juokse kovempaa? 7.00-9.00/km ei ole juoksua, pitäisi mennä alle 5.00/km. Lopeta juoksijan esittäminen, sinä semivammainen tavisläski. Vieläkö joku kehtaa puhua suoraan mitä ajattelee hitaista hölkkääjistä, kun Bati lopetti?
Juoksuvauhdin arvostelu
15
482
Vastaukset
- Anonyymi
Juoksuvauhit tuppaavat hiljenemäännkun ikää tulee. Varsinkin jos laiminlyönyt nopeus harjoittelun. Myös aloittelijoille vauhti voi olla hidasta.
- Anonyymi
Onneksi Bati vaihtoi lajia. Nyt saavat pyöräilijät kuulla miten harjoittelevat liian vähän ja polkevat liian hiljaa.
- Anonyymi
Hidas nylkyttäminen tappaa juoksemisen ilon. Silloin kun juostaan, juostaan kunnolla. Aloittelijalle sopii intervallitreeni. Peruskuntoa voi parantaa muutenkin kuin juoksemalla, sauvakävelemällä, pyöräilemällä, uimalla ja hiihtämällä.
- Anonyymi
Juu. Vauhtisammakossa intervallia 3km tunnissa. Rentoa.
- Anonyymi
Miulla vauhti 8min/km. Heiluttelen käsiä rivakasti ja poljen etiäpäin.
- Anonyymi
Onko sulta patit loppu ?
Viagra saattaa auttaa tai botoxi.- Anonyymi
Never easy harjoittelun seurauksena kropasta on Testo loppunut.
- Anonyymi
Bati eiju Ksenia olenkaan koska kroppa ei kestä alle 5min/km vauhtia.
- Anonyymi
Ei juokse ollenkaan.
- Anonyymi
Miule ukkelit sanoo, että juoksen liika kovaa. Pitäisi juosta pk:lla. En pysty.
- Anonyymi
8min/km juoksu tuntuu vanmaiselta, vaikka se olisi sitä perus pk:ta.
- Anonyymi
Korjaan. Enää 8/km ei tunnu vammaiselta, kun olen opetellut juoksemaan hitaasti.
- Anonyymi
8min/km rentoa on. Tai juoksen kyllä 7min/km yleensä.
- Anonyymi
Vantaan maratonilla rentoa seisoa parvekkeella ja nauraa alta ohi meneville hölkkääjille.
- Anonyymi
Ei ole. Mänin aikoinaan 8min/km urban premium vauhtia. Bati tuli vastaan mutta ei uskaltanut kommentoida menoani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372300
- 551327
- 841303
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361256- 631181
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39904Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.121788- 31741
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23596Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55575