Menikö päin helevettiä Yle?

8210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ylen hallintoneuvostossa istuvat perussuomalaisten kansanedustajat Jari Ronkainen, Teemu Keskisarja, Jaana Strandman ja Joakim Vigelius vaativat selvitystä Ylen rahankäytöstä ja monimuotoisuuskoulutuksista. Kansanedustajat kertovat asiasta tiedotteessaan.

Toimittaja Sanna Ukkola kertoi torstaina Iltalehdessä julkaistussa kolumnissaan Ylen järjestämistä koulutuksista, jotka käsittelevät monimuotoisuutta ja inkluusiota. Yle ei ole suostunut paljastamaan, paljonko koulutukset maksavat.
Lue myös
Sanna Ukkolan kolumni: Katsoin salatun koulutusvideon, jota Yle ei suostunut näyttämään – Siis ihan oikeasti: Voi herran jestas!

– Ylen toimintaan on viime viikkoina kohdistunut useita vakavia syytöksiä niin talouden, tehokkuuden kuin nyt monimuotoisuuden edistämisenkin osalta. Vaadimme Yleltä perusteellista ja julkista selvitystä asiasta, perussuomalaisten Ronkainen sanoo tiedotteessa.

Äänestä

sdp huumeita puutini yle

Äänestä

sannankirja foppas ahhaha kehu olevans parempi kuin kekkonen ja enemmä ollnpi pääministerinä.. siinä nauru repes ko kääntäjä luki ei helevetti että on tyhymä ittensä korottja kuiva perse mannikiini..hhahah sdp..

Äänestä

aatelkaa jos se kirja olis ulkastu naurn alasia koko sdp ahahhha

Äänestä

https://www.youtube.com/watch?v=quhNej6IPpY
Laita sinä kaksiteho-lasit ja katso kuka sitä Venäjää ihannoi.
Entiset pääministerimme ja demukojen puheenjahtajat.
Vaatii myös luetun ymmärtämistä ja takilla käyvät lada-miehet ja vanhoilla mersuilla ajavat köyhät
Ei ole tarvinnut käydä Venäjällä tankilla, eikä muutenkaan, tukea Putinin siviilien tappamista.

Äänestä
  • Suomessa saa sanoa mitä haluaa, syömättä kuitenkaan sanojaan.
    Saako katsoa televisiosta, mitä haluaa?
    Kyllä saa, mutta ohjelman voi valita ,mitä katsoo.
    Maksaa tätyy ylen-kanavilta tulevista ohjelmista, vaikka ei niitä katsoisikaan. (minkä takia).
    Kyllä ottaa "pattiin", kun ohjelman juontajana on =työperäinen maahanmuuttaja, (pakolainen)joka ei ymmärrä Suomen kieltä.

    Voiko ylen ohjelmtoimituksen sanoa irti, jos ei niitä katso?
    Eikö Suomessa ole katselu vapautta?
    Esim. Jos nainen (mies)vilauttaa, onko pakko katsoa?
    Missä nyt ,on se tasa-arvo ja sanan vapaus.

    Äänestä

Hysss

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18540210/ylen-paattajat-oulusta-kotoisin

ne on meitin rahoja ylessä

rovaniemeläiset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu