Pitäisiköhän sitä käydä ihmettelemässä laivoja tänään. Tall Ships Race saapui tänne. Toisaalta, ne on ne samat paatit varmaan kuin viimeksikin. 🤔 Noh mutta. Jos keli on hyvä, niin miksipäs ei.
Mukavaa päivää itse kullekin.
Hyvää lauantaita.
6
277
Vastaukset
- Anonyymi
Ajatteletko sinäkin, että voit yötä päivää kykkiä toisten laitteilla ja kuvitella, että on aivan tavanomainen tapa leikkiä rikos_tutkijaa kuten elämänhallinnan menettäneet idiootit?
- Anonyymi
Ja kohta lähtee duunitkin alta voi voi ja kuka se elämänsä itse pilasi?
Hyvää aamupäivää sinullekin..
Suosittelen niitä paatteja sinulle, mutta tee siitä jotakin erilaista tällä kertaa.
Eli siis vaikka picnik eväät mukaan ja viltti.
Tai lähdet valokuvaamaan. Tai käyt eriryisen hyvällä lounaalla jossakin. Tee päivästä pikkuisen erilainen.
Jos ei muuta niin pue vaikka punaiset sukat jalkaan. Riko tottumuksiasi ja repäise vähän. Ei sen tarvitse olla mitään isoa. Riittää että itse tiedät repäiseväsi. Tunne olosi hieman epämukavaksi hetken..Eipä niitä laivoja tullut käytyä ihmettelemässä. Ehkä huomenna. Kävin kissan kanssa sitten ulkoilemassa hyvänä vaihtoehtona.
Kyllä sitä välillä tulee käytyä piknikillä. Retkituoli, kirja ja trangiazkahvit lähikallioilla. :)Varjoperuna kirjoitti:
Eipä niitä laivoja tullut käytyä ihmettelemässä. Ehkä huomenna. Kävin kissan kanssa sitten ulkoilemassa hyvänä vaihtoehtona.
Kyllä sitä välillä tulee käytyä piknikillä. Retkituoli, kirja ja trangiazkahvit lähikallioilla. :)No sit ei olisi ollut repäisevää..
No .. huomenna sitten vaikka ökylounas jahtiseuralla.. :)
- Anonyymi
Hyi olkoon, kännisiä suomijuntteja täynnä. Jätän väliin. Olisi voinut olla kyllä katselemassa jossain rannalla, kun saapuivat. Oon kyllä pari kertaa käynyt asiakkaana ja kerran töissäkin siellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671613
- 104941
- 75753
- 51645
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa17628ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m163501Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;189437- 26429
