Miksi miehet ole enää naisille miehiä?

Anonyymi-ap

Kyse siis treffailusta ja parisuhteessa olemisesta. Miehet eivät avaa keskustelua deittalu applikaatioissa tai tee aloitetta enää. Missä on miesten maskuliininen energia? Onko nykyaika vaan liian helppoa? Lähtisin treffeille kyllä jos mies pyytäisi ja sopiva ehdokas itselle! En ainakaan halua hoitaa maskuliinisia liikkeitä itse naisena. Naiset kaipaavat yhä miehestä miestä, joka tekee aloitetta ja suojelee heitä ja mahdollisia lapsia! Miksi nykyään ollaan ihan pulla sorsia..ennen oli suo, kuokka ja Jussi. Nyt Matti, Netflix ja Tinder sohvalla. Ei se ota jos ei anna.

9

976

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se riippuu niin naisesta, että kuka mitäkin kaipaa. Mä lähestyn mielummin itse, niin saan itse myös valita ketä lähestyn. Mun on helpompi ottaa itse torjuntakin vastaan, kuin torjua toinen. Varsinkin kun miehillä on tapana olla usein todella törkeitä tullessaan torjutuksi. En myöskään tarvitse mitään kummempaa suojelua. Tärkeämpää on, että mies osaa itse kohdella minua hyvin, kuin mikåän suojelu. Mua ei uhkaa mikään vaara.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Täh😂..ihan tottahan tuo kirjoitus on. En haluaisi ainakaan olla äitipuoli kenenkään lapsille kun ei tarvitse😀😀! Uskomatonta sontaa te miehet vaaditte, että toisen rakkauden hedelmille pitäisi alkaa vielä ÄITIPUOLEKSI. Sick, maksaa niiden elämää jne..mielummin juu koira!


    • Anonyymi

      Kaikenlainen uudenhömpän suosiminen ja s-puolien silppuaminenko lienee syynä.
      Monet naiset ovat syypäitä itse muuttuneeseen tilanteeseen.
      Aiemmin naiset eivät olleet niin rahaan mieltyneitä, eivätkä muutenkaan
      älyttömyyksiin menevän vaativia.

    • Aloitan mielelläni keskusteluita, huolimata siitä seikasta että 9/10 viestiin ei vastata millään tavoin. Tämän sanottuani: Vaikutat sellaiselta ihmiseltä ettei tekisi mieli edes aloittaa keskustelua kanssasi deittailumielessä.

      Asenteesi on vanhahtava, alentava sekä vaativa. Jos maskuliinisuuden meriitti on aloittaa keskustelu kanssasi ja heilua kuokan kanssa suolla. Niin saat pitää minua neitinä niin paljon kuin haluat.

      • Anonyymi

        Noilla puheilla tuskin kukaan nainen kanssasi treffeille haluakaan, varsinkin jos otat tuosta neitimäisesti itseesi. Kyseessä selkeästi metaforia nykymenosta.


    • Anonyymi

      Ei vaan jaksa enää innostaa. Ei minua kiinnosta kilpailla kenenkään huomiosta, koska jos naista kiinnostaa oikeasti, niin sitten hän ottaa yhteyttä. Hän on kuitenkin se, jolla on kymmeniä kertoja enemmän matcheja ja treffejä, kun itse deittailen yhtä kerrallaan. Kunhan swaippailen viihdykkeeksi.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      123
      1205
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      884
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      87
      767
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      19
      736
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      707
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      692
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      626
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      583
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      115
      511
    Aihe