Se nettikamera/valvontakamera, seurantalaite navetassa tai porohaassa, vesipumpun ohjauslaite/ lämmityslaite / ovaus - sulkulaite jne jne. Tiesitkö että se voi lakata toimimasta syys-loka-marraskussa, kun Telia alasajaa 3G-verkkonsa.
Esim Viikko 39 (23.–29.9.): Kemi, Keminmaa, Kittilä, Kolari, Kuhmo, Muonio, Pello, Rovaniemi, Simo, Suomussalmi, Tervola, Tornio, Ylitornio. Pohjoisempi lappi tulee sitten loka-marraskuussa.
Maatalous ja metsätalous kärsii eniten, mutta myös tavallinen puhelinverkko tavallisilla käyttäjillä ei enää toimi, jos laite toimii vain 3G-verkossa. Itäsuomessa on satoja ihmisiä tietoliikennemotissa eikä Hallitus aio tehdä mitään. Kannattaa tarkistaa omat laitteet, koiratutkista lähtien, mitä yhteyttä ne käyttävät.
Vanha telelaite, LUE TÄMÄ !
3
330
Vastaukset
- Anonyymi
Lähetykset muuttuu kanssa HD lähetyksiksi, eikä hallitus aioi sillekkään tehdä mitään vaikka jollain on varmasti sopimaton TV.
Lisäksi meille tuli biokeräysvelvoite, eikä hallitus ollenkaan ole tullut katsomaan meidän komposteja!
Mitä ihmettä se hallitus oikein tekee, kun tässähän pitää itse omasta elämästään ja asioistaan huolehtia? - Anonyymi
Se on kuulkaa niin, että syrjäseudut tyhjennetään nyt puolipakolla. Persujen ja Kokoomuksen mielestä kaikkien pitää asua pääkaupunkiseudulla ja tehdä töitä siellä, koska siellä on työvoimapulaa. Sinne vain syrjäseudulle talot, uudet ja vanhat, kylmilleen ja etelän vuokrakasarmeihin asumaan.
- Anonyymi
Toi on selvä kuulonen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit495373Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4144660Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483859KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1763275Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142546Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212302Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182168Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1522052- 1251970
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241489