Olen toljottanut tähtitaivastamme ja kaikkien kirjoitustenkin mukaan se on pysynyt muuttumattomana tuhansia vuosia.
Kuitenkin höpistään kuinka kuljemme satoja tuhansia valovuosia sekunnissa jonnekin. Tai sinne päin .., ihan sama.
Liikennekoneet jotka lentävät mannertenvälisiä lentoja pitävät tärkeänä autopilottia joka pitää koneen vaakalennossa. Sen mahdollistavat sensorit koneen etu- ja takapäässä. Mitään muuta ei tuohon käytetä.
Pallomaassa vaakalento olisi täysin mahdotonta ja koneen nokkaa olisi laskettava tai nostettava hyvinkin tiheästi.
Näin ei kuitenkaan koskaan tehdä.
Liikennekoneiden pilotit tietävät että Maa on litteä. Jos joku heistä sen julkisesti sanoisi niin se olisi potkut ja heti.., eikö totta..?
Litteä Maa- teoria ja tähtitiede eivät taida kohdata..?
14
492
Vastaukset
- Anonyymi
Liikennelentäjät tietävät että Maa on litteä mutta asronautit nääs tietävät että Maa on pallo.
- Anonyymi
Jälleen typerä aloitus, tämäkin selitetty sinulle vuosia sitten.
- Anonyymi
Trolli tietenkin toistaa itseään jotta saisi ärsytettyä ihmisiä vastaamaan. Tämä tapaus on ryhtynyt harjoittelemaan trollausta vasta iäkkäämpänä eikä vanha koira enää opi uusia temppuja.
- Anonyymi
Toljota vaan tollo vaikka ikuisuuteen asti typerä ilme naamallasi, he he heh......
- Anonyymi
Heh heh.....tuohan toljottaa apinanaamaansa joka aamu ja yrittää meikata naamaansa ihmisen näköiseksi.
Mutta minkäs sitä voi kun mieli ja tietotaso on kuin neandarthilaisella he he he he.......
- Anonyymi
tästähän oli tehty ihan kansalaistason tutkimusta ja yllättävän moni liikennelentäjä myönsi maan olevan litteä.
https://www.tietopiste.com/littean-maan-lentajat-todistavat-uskostaan/- Anonyymi
Juu, Lontoosta ilmaan nousevien koneiden lentäjätkin kirkkaalla ilmalla zoomailevat Nikon P1000-kameralla että onkos New Yorkin kentällä ruuhkaa.
- Anonyymi
Onhan tuo vakavasti ajateltavissa oleva asia.
Jos mannertenvälinen liikennekone lentää esim. pohjoisesta etelään Maapallon pintaa mukaellen niin toki sen olisi laskettava nokkaa aika tiheään.
Muutenhan kone lentäisi liian korkealle, sakkaisi ja putoaisi.
Tai tulisiko siitä tähtitieteilijöiden riemuksi uusi satelliitti? - Anonyymi
Maa saattaa sittenkin olla litteä jos kaarevuus on vain painovoimalinssin aiheuttamaa harhaa.
- Anonyymi
Tähtitiede on vielä korruptoitunutta eikä maan todellista muotoa vielä uskalleta kertoa kansalaisille. Siinähän menee sitten kerralla koko avaruushörhöilyn uskottavuus.
- Anonyymi
Litteän maan konferenssiin saapuu väkeä jokapuolelta palloa.
- Anonyymi
Heh heh.....tollo tosiaan vaan toljottaa....
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644700/litteamaa-teoriasta-keskustellaan-jo-tahtitiede-osiossakin
Tuossa salkkaripalstalla samaisen myötähäpeää aiheuttavan trollinyritelmän aloitus liittyen tähän keskusteluun. - Anonyymi
Vielä joskus koittaa parempi aika jolloin palloteoriaa myönnetään valheeksi ja oikeaa litteäämaata aletaan tutkia ja kartoittaa. Silloin virallinen tiedekin myöntää luoja Jumalan olemassaolon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215394- 501411
- 11827
- 47809
Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58798Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,52787- 46782
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle49766Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom132755Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!
JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille8744