Olen toljottanut tähtitaivastamme ja kaikkien kirjoitustenkin mukaan se on pysynyt muuttumattomana tuhansia vuosia.
Kuitenkin höpistään kuinka kuljemme satoja tuhansia valovuosia sekunnissa jonnekin. Tai sinne päin .., ihan sama.
Liikennekoneet jotka lentävät mannertenvälisiä lentoja pitävät tärkeänä autopilottia joka pitää koneen vaakalennossa. Sen mahdollistavat sensorit koneen etu- ja takapäässä. Mitään muuta ei tuohon käytetä.
Pallomaassa vaakalento olisi täysin mahdotonta ja koneen nokkaa olisi laskettava tai nostettava hyvinkin tiheästi.
Näin ei kuitenkaan koskaan tehdä.
Liikennekoneiden pilotit tietävät että Maa on litteä. Jos joku heistä sen julkisesti sanoisi niin se olisi potkut ja heti.., eikö totta..?
Litteä Maa- teoria ja tähtitiede eivät taida kohdata..?
22
898
Vastaukset
- Anonyymi
Liikennelentäjät tietävät että Maa on litteä mutta asronautit nääs tietävät että Maa on pallo.
- Anonyymi
Jälleen typerä aloitus, tämäkin selitetty sinulle vuosia sitten.
- Anonyymi
Trolli tietenkin toistaa itseään jotta saisi ärsytettyä ihmisiä vastaamaan. Tämä tapaus on ryhtynyt harjoittelemaan trollausta vasta iäkkäämpänä eikä vanha koira enää opi uusia temppuja.
- Anonyymi
Toljota vaan tollo vaikka ikuisuuteen asti typerä ilme naamallasi, he he heh......
- Anonyymi
Heh heh.....tuohan toljottaa apinanaamaansa joka aamu ja yrittää meikata naamaansa ihmisen näköiseksi.
Mutta minkäs sitä voi kun mieli ja tietotaso on kuin neandarthilaisella he he he he.......
- Anonyymi
tästähän oli tehty ihan kansalaistason tutkimusta ja yllättävän moni liikennelentäjä myönsi maan olevan litteä.
https://www.tietopiste.com/littean-maan-lentajat-todistavat-uskostaan/- Anonyymi
Juu, Lontoosta ilmaan nousevien koneiden lentäjätkin kirkkaalla ilmalla zoomailevat Nikon P1000-kameralla että onkos New Yorkin kentällä ruuhkaa.
- Anonyymi00016
Anonyymi kirjoitti:
Juu, Lontoosta ilmaan nousevien koneiden lentäjätkin kirkkaalla ilmalla zoomailevat Nikon P1000-kameralla että onkos New Yorkin kentällä ruuhkaa.
Nikonista puheenollen joko P1100 kamera on markkinoilla tai tulossa pian markkinoille?
- Anonyymi
Onhan tuo vakavasti ajateltavissa oleva asia.
Jos mannertenvälinen liikennekone lentää esim. pohjoisesta etelään Maapallon pintaa mukaellen niin toki sen olisi laskettava nokkaa aika tiheään.
Muutenhan kone lentäisi liian korkealle, sakkaisi ja putoaisi.
Tai tulisiko siitä tähtitieteilijöiden riemuksi uusi satelliitti? - Anonyymi
Maa saattaa sittenkin olla litteä jos kaarevuus on vain painovoimalinssin aiheuttamaa harhaa.
- Anonyymi
Tähtitiede on vielä korruptoitunutta eikä maan todellista muotoa vielä uskalleta kertoa kansalaisille. Siinähän menee sitten kerralla koko avaruushörhöilyn uskottavuus.
- Anonyymi
Litteän maan konferenssiin saapuu väkeä jokapuolelta palloa.
- Anonyymi
Heh heh.....tollo tosiaan vaan toljottaa....
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18644700/litteamaa-teoriasta-keskustellaan-jo-tahtitiede-osiossakin
Tuossa salkkaripalstalla samaisen myötähäpeää aiheuttavan trollinyritelmän aloitus liittyen tähän keskusteluun. - Anonyymi
Vielä joskus koittaa parempi aika jolloin palloteoriaa myönnetään valheeksi ja oikeaa litteäämaata aletaan tutkia ja kartoittaa. Silloin virallinen tiedekin myöntää luoja Jumalan olemassaolon.
- Anonyymi00017
Miksi ei ole vieläkään löytynyt ketään joka olisi käynyt tuolla maailman reunalla ja kertonut miltä siellä näyttää.
- Anonyymi00018
Tätä minäkin ihmettelen, kun kuulemma siellä vähintäänkin sotilaat vahtivat, että kukaan ei pääse sinne salaperäiselle jäävallille.
Lieneeko joku katsonut hiukan liikaa Game of Thronesia ???
- Anonyymi00019
Missä logiikka? Litteässä maailmankaikkeudessa kaikki on litteää.
Joskus korruptoitunut tähtitiede Nasan kera lakkautetaan ja silloin ihmiset alkavan kuvata itse taivasta Nikon kameroilla. Silloin avaruuskusetus paljastuu ja ihmiset huomaavat että maa on litteä.
Nyt eletään aikaa jolloin jokamiehen kuvausvälineillä kuten Nikon p1000 kameroilla voi kuvata niin kauas horisonttiin ja ylös taivaalle että Litteämaa tulee todistetuksi todeksi.
Sekin on kehitystä että näillä tähtitiede foorumeillakin jo vakavasti keskustellaan litteästä maasta. Kyse ei ole enää pelkästä salaliittoteoriasta vaan todellinen maan muoto tulee pian paljastumaan kaikille. Se tulee olemaan järkytys pallo fanaatikoille että ovat olleet kokoajan väärässä kun litteänmaan totuus pian paljastuu kaikille.- Anonyymi00020
Sinä Viktor olet niitä huumorimiehiä hah hah hah !
Päin vastoin oikea Nikon p900 kameroilla tehtävä taivaan tutkiminen on tuonut tähtitieteen kenen tahansa ulottuville. Tähdet ei olekkaan pallomaisia toisia aurinkoja vaan enkeleitä jotka lentelevät litteän maailmamme yläpuolella.
Tässä videolla todisteet väitteeni tueksi: https://youtu.be/DbLu9fcQI4w?is=m0WUntEmOnRuLIAg
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san3153704Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell322048Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.451664- 931596
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1011344- 1451205
- 811094
Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1001090Ootko A-nainen vielä vihainen?
Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja92858Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61797
