Döner kebab-varras muikuista

Kuinkahan saisi pysymään "kalapaketin" kasassa tuollaisessa pystyvartaassa? Jotain "liimaa" pitäisi massaan saada Tiukkaan elmukelmuunhan varras usein kääritään tekeytymään, Joku pohjaton sanko ehkä apuvälineenä, mutta mitenhän sen vartaan saisi käsittelykelpoiseksi grilliin saakka?
1224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Teet muikkudöner stroganinaa siitä. Laitat jätesäkin täyteen muikkuja. Hauduttelet ne kypsäksi ja sitten laitat koko komeuden pakasteeseen. Kun se on umpijäässä niin vuolet siitä lastuja kuin stroganinassa. Suolaa ja mustapippuria mausteeksi ja votkaa kyytipojaksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuinkahan saisi pysymään "kalapaketin" kasassa tuollaisessa pystyvartaassa? Jotain "liimaa" pitäisi massaan saada Tiukkaan elmukelmuunhan varras usein kääritään tekeytymään, Joku pohjaton sanko ehkä apuvälineenä, mutta mitenhän sen vartaan saisi käsittelykelpoiseksi grilliin saakka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu