Juokstreeni+testosteroni

Anonyymi-ap

Onko kukaan hakenut lisäpotkua juoksuun testosteronilla? Millaisia kokemuksia kyseisestä kombosta?

20

616

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      eikö venäläiset sydänlääkkeet riitä?

    • Anonyymi

      Keski-ikäisten ukkojen menestyksen salaisuus. 1.30 puokki versus 2.00.

    • Anonyymi

      38min kymppi = 35min kymppiin 42 vuotiaalla jo laskusuunnassa olevalla ukolla, ihan ei nuoruuden tuloksiin päästy mutta on se kyllä ihme aine juoksutuloksien parantamiseen.

      • Anonyymi

        Millä annostuksella? Ja pelkkää testoa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Millä annostuksella? Ja pelkkää testoa?

        Nostaa tosiaan hemoglopiinia ja lisää lihaskestävyyttä /voimaa aikalailla jos vajausta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nostaa tosiaan hemoglopiinia ja lisää lihaskestävyyttä /voimaa aikalailla jos vajausta.

        Kuule kokeilepa t maxia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuule kokeilepa t maxia.

        T maxi on kusetusta,lääkäriin vaan jos epäilee vajausta niin saa oikeeta apua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        T maxi on kusetusta,lääkäriin vaan jos epäilee vajausta niin saa oikeeta apua.

        Lääkärin apu kusetusta myös, jos hölkästä puhutaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lääkärin apu kusetusta myös, jos hölkästä puhutaan.

        Nyt puhutaan keski-ikäisten miesten testosteronin tuotannon vajeesta johon saa apua lääkäriltä ja kun testot normaalit rupeaa juoksukin kulkemaan paremmin,joten siinä mielessä olet väärässä.


    • Anonyymi

      Hoidosta saatava hyöty on sitä suurempi, mitä alempana testosteroniarvo on ennen hoidon aloittamista. Lääkäri ei myöskään kirjoita respaa, jos arvo on ihan normaali, ts. viiterajojen puolivälissä. Monella 100+ km/viikko juoksevalla arvot ovat sen verran alentuneet, että respan voisi saada asiaan perehtyneeltä yksityiseltä erikoislääkäriltä. Sen verran konservatiivisia lääkärit ylipäänsä ovat, että hyvin todennäköinen hyöty on havaittavissa harjoitteluun, jos siis lähtötason osalta testosteroni on niin alhainen, että respan ylipäänsä saa.

      Ns. katukamaan ei kannata missään nimessä ryhtyä, sillä et voi tietää mitä ainetta todellisuudessa saat ja missä pitoisuudessa. Osa katukaupan tuotteista on myös feikattua, eli paketti näyttää esim. suuren lääkeyhtiön valmistamalta, mutta todellisuudessa sisältö on jotain ihan muuta. Valitettavasti laki ei rankaise yhtään sen ankarammin feikatun dopingin kuin aidon dopingin myyjiä, joten on myyjän kannalta paljon taloudellisempaa myydä feikkejä tuotteita.

    • Anonyymi

      Juoksu on raaka laji kun mitataan aikaa, teston käyttö näkyy heti tuloksissa.

      • Anonyymi

        Ei se näy muuten elle ole selvästi alentuneet arvot,jos testot on selkeästi normialueella teston hyöty on lähinnä marginaalinen,mutta ongelma on monilla että arvot ovat juuri viite arvojen sisällä ja ainakaan julkisella lekurit ovat aika ehdottomia sen suhteen että silloin ei määrätä guuria.


    • Anonyymi

      Esim. pyöräilyssä ja hiihdossa korkeasta testosta hyötyy enempi. Jos laitettaisiin esim. samalla tavalla harjoitelleet identtiset kaksoset pyöräkisassa vastakkain, toinen naturaalina ja toinen 3 kk:n testokuurin jälkeen, on minun hyvin vaikea nähdä, miten naturaali voisi voittaa. Tietysti jos kummallakin oli korkea testo alun alkaen niin ero on sitten aika pieni. Jos naturaalilla matala testo niin tulee hyvin todennäköisesti dropatuksi heti ensimmäisessä ylämäessä.

    • Anonyymi

      Roinaakohan hölkkäjeesukset?

      • Anonyymi

        Poliisit, palomiehet, puolustusvoimat jne roinaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Poliisit, palomiehet, puolustusvoimat jne roinaa.

        Roinavoorumilla asenne roinaamiseen on se että korvaushoitolaiset ovat naturaaleja.


      • Anonyymi

        Enpä tiedä. Kylähölkissä ei testata.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enpä tiedä. Kylähölkissä ei testata.

        Kyllä Nakukympillä pääsi hormoonit hyrräämään ihan ilman pillereitä. Suosittelen.


    • Anonyymi

      Valtava hyöty. Yhtä suuri kuin sohvalla makoilun ja harjoittelun välinen ero.

      • Anonyymi

        Salihommissa on kuin yö ja päivä. Miksei siis juoksussakin? Pystyy treenaamaan kovaa, palautuu ja kehittyy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      123
      3007
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      5
      2965
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      24
      2714
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      45
      2588
    5. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      82
      2464
    6. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      46
      2412
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      10
      2284
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      80
      1932
    9. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      197
      1786
    10. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      134
      1695
    Aihe