Juokstreeni+testosteroni

Anonyymi-ap

Onko kukaan hakenut lisäpotkua juoksuun testosteronilla? Millaisia kokemuksia kyseisestä kombosta?

20

694

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      eikö venäläiset sydänlääkkeet riitä?

    • Anonyymi

      Keski-ikäisten ukkojen menestyksen salaisuus. 1.30 puokki versus 2.00.

    • Anonyymi

      38min kymppi = 35min kymppiin 42 vuotiaalla jo laskusuunnassa olevalla ukolla, ihan ei nuoruuden tuloksiin päästy mutta on se kyllä ihme aine juoksutuloksien parantamiseen.

      • Anonyymi

        Millä annostuksella? Ja pelkkää testoa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Millä annostuksella? Ja pelkkää testoa?

        Nostaa tosiaan hemoglopiinia ja lisää lihaskestävyyttä /voimaa aikalailla jos vajausta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nostaa tosiaan hemoglopiinia ja lisää lihaskestävyyttä /voimaa aikalailla jos vajausta.

        Kuule kokeilepa t maxia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuule kokeilepa t maxia.

        T maxi on kusetusta,lääkäriin vaan jos epäilee vajausta niin saa oikeeta apua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        T maxi on kusetusta,lääkäriin vaan jos epäilee vajausta niin saa oikeeta apua.

        Lääkärin apu kusetusta myös, jos hölkästä puhutaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lääkärin apu kusetusta myös, jos hölkästä puhutaan.

        Nyt puhutaan keski-ikäisten miesten testosteronin tuotannon vajeesta johon saa apua lääkäriltä ja kun testot normaalit rupeaa juoksukin kulkemaan paremmin,joten siinä mielessä olet väärässä.


    • Anonyymi

      Hoidosta saatava hyöty on sitä suurempi, mitä alempana testosteroniarvo on ennen hoidon aloittamista. Lääkäri ei myöskään kirjoita respaa, jos arvo on ihan normaali, ts. viiterajojen puolivälissä. Monella 100+ km/viikko juoksevalla arvot ovat sen verran alentuneet, että respan voisi saada asiaan perehtyneeltä yksityiseltä erikoislääkäriltä. Sen verran konservatiivisia lääkärit ylipäänsä ovat, että hyvin todennäköinen hyöty on havaittavissa harjoitteluun, jos siis lähtötason osalta testosteroni on niin alhainen, että respan ylipäänsä saa.

      Ns. katukamaan ei kannata missään nimessä ryhtyä, sillä et voi tietää mitä ainetta todellisuudessa saat ja missä pitoisuudessa. Osa katukaupan tuotteista on myös feikattua, eli paketti näyttää esim. suuren lääkeyhtiön valmistamalta, mutta todellisuudessa sisältö on jotain ihan muuta. Valitettavasti laki ei rankaise yhtään sen ankarammin feikatun dopingin kuin aidon dopingin myyjiä, joten on myyjän kannalta paljon taloudellisempaa myydä feikkejä tuotteita.

    • Anonyymi

      Juoksu on raaka laji kun mitataan aikaa, teston käyttö näkyy heti tuloksissa.

      • Anonyymi

        Ei se näy muuten elle ole selvästi alentuneet arvot,jos testot on selkeästi normialueella teston hyöty on lähinnä marginaalinen,mutta ongelma on monilla että arvot ovat juuri viite arvojen sisällä ja ainakaan julkisella lekurit ovat aika ehdottomia sen suhteen että silloin ei määrätä guuria.


    • Anonyymi

      Esim. pyöräilyssä ja hiihdossa korkeasta testosta hyötyy enempi. Jos laitettaisiin esim. samalla tavalla harjoitelleet identtiset kaksoset pyöräkisassa vastakkain, toinen naturaalina ja toinen 3 kk:n testokuurin jälkeen, on minun hyvin vaikea nähdä, miten naturaali voisi voittaa. Tietysti jos kummallakin oli korkea testo alun alkaen niin ero on sitten aika pieni. Jos naturaalilla matala testo niin tulee hyvin todennäköisesti dropatuksi heti ensimmäisessä ylämäessä.

    • Anonyymi

      Roinaakohan hölkkäjeesukset?

      • Anonyymi

        Poliisit, palomiehet, puolustusvoimat jne roinaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Poliisit, palomiehet, puolustusvoimat jne roinaa.

        Roinavoorumilla asenne roinaamiseen on se että korvaushoitolaiset ovat naturaaleja.


      • Anonyymi

        Enpä tiedä. Kylähölkissä ei testata.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Enpä tiedä. Kylähölkissä ei testata.

        Kyllä Nakukympillä pääsi hormoonit hyrräämään ihan ilman pillereitä. Suosittelen.


    • Anonyymi

      Valtava hyöty. Yhtä suuri kuin sohvalla makoilun ja harjoittelun välinen ero.

      • Anonyymi

        Salihommissa on kuin yö ja päivä. Miksei siis juoksussakin? Pystyy treenaamaan kovaa, palautuu ja kehittyy.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      143
      10328
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      73
      9887
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      105
      6869
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      215
      5332
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      173
      5019
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      168
      4211
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      82
      2711
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2671
    9. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      57
      2540
    10. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      166
      2501
    Aihe