Soossia potuille?

Mitäs sitä voisi uusien perunoiden kaveriksi ottaa, siis voin korvikkeena? Voita on kyllä tyrkyllä vieraille, mutta ajattelin, että onko kellään sellaisia maustekastike/mousseohjeita? Siis jotain mieluummin kiinteää, jota voisi ottaa kökön perunan seuraksi.
3548
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Crème Bonjour Cuisine sarjan ruoanlaittofraiche, niitä on neljää eri makua: Tomaatti ja Välimeren yrtit, Valkosipuli ja Yrtit, Pippurisekoitus ja Sipulisekoitus. Löytyvät ruokakermahyllystä.

Rasvaa niissä on 13% (130 kcal/100g) Sopii niin kylmiin kuin kuumiinkin ruokiin.

Äänestä
  • pussisoossimuussi

    Äänestä

  • possua mulle kirjoitti:

    pussisoossimuussi

    muussihuussisoossiloossi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juhannus tulee kirjoitti:

Mitäs sitä voisi uusien perunoiden kaveriksi ottaa, siis voin korvikkeena? Voita on kyllä tyrkyllä vieraille, mutta ajattelin, että onko kellään sellaisia maustekastike/mousseohjeita? Siis jotain mieluummin kiinteää, jota voisi ottaa kökön perunan seuraksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu