Onkohan silloin ihmisiä?
Miljoonan vuoden päästä
10
203
Vastaukset
- Anonyymi
Ei varmastikaan.
- Anonyymi
Ihminen levisi masilmalle Afrikasta 300000 vuotta sitten. Miljoona vuotta sitten ei edes ollut ihmisiä (Homo sapuens) vaan sen edeltäjiä homo erectus.
https://en.wikipedia.org/wiki/Homo_erectus- Anonyymi
Uusimpien tutkimusten mukaan ihmislajin leviäminen tapahtui useissa jaksoissa, joista ensimmäinen olisi tapahtunut jo 450.000 v sitten.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uusimpien tutkimusten mukaan ihmislajin leviäminen tapahtui useissa jaksoissa, joista ensimmäinen olisi tapahtunut jo 450.000 v sitten.
Homo, vaan ei Homo sapiens sapiens.
Vähän tarkkuutta, kun puhutaan ihmisestä. Kaikki Homo suvun lajit ovat olleet ihmisiä.
- Anonyymi
Tällä menolla ei ihmisä ole edes sadan vuoden päästä.
- Anonyymi
Miten niin?
- Anonyymi
Ei ole, ainakaan maan päällä, kun maalle ei ole Raamatussakaan luvattu miljoonan vuoden tulevaisuutta.
Muualla kyllä on, mutta se on toinen tarina.- Anonyymi
https://archaeologymag.com/2024/08/worlds-oldest-calendar-at-gobekli-tepe/
Vanhin tunnettu kalenteri on 13000 vuoden ikäinen ja siinä on merkittynä asteroidin isku Maapalloon vuonna 10850 ennen nykyisen ajanlaskun alkua.
Göbekli Tepe
Tuo siis tapahtui noin 7000 vuotta ennen Raamatun tarinoiden perusteella määrittyvää maailman luomista tms.
- Anonyymi
Miljoona vuotta on lyhyt aika. Dinot tuhonneesta törmäyksestäkin on jo 66 miljoonaa vuotta.
Voi olla, että 1000 vuosituhannen kuluttua täällä elää vihreitä henkilöitä onnellisina ja sulassa sovussa keskenään.- Anonyymi
Näin kannattaa uskoa, vaikka kukaan meistä, meidän lapsista, heidän lapsistaan...ei ole sitä todistamassa. Raakku ja torakka ovat todennäköisesti pysyneet entisen laisina tuolloinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 948271
- 403962
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241410
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html361311Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321132Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121070Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29807