Mies totesi, että lähtee hakemaan puukuormaa peräkärryllä 60km päästä, kun on ensin syönyt lämpimän aterian.
Mitä evästä nainen laittaa miehelle, kun tämä lähtee hakemaan puukuormaa vai toteaako, että sinä juuri söit, kyllä sinä jaksat yhden puukuorman hakea ja syöt sitten, kun tulet kotiin.
Mitä evästä nainen tekisi miehelle puukuorman haluun
20
315
Vastaukset
- Anonyymi
Sabotoisin peräkärryn kiinnityksen.
- Anonyymi
En mitään. Jääkaapista saa tehdä mitä tahtoo, tai käydä mennessän kaupasta lisää.
- Anonyymi
Tekisin vihersalaatin, johon lisäsin tomaattia ja tofua. Oliiviöljyä lisäsin salaatin pintaa ja valkosipuli patongin salaatin kylkeen. Vesipullon täyttäisin kotona vedellä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tekisin vihersalaatin, johon lisäsin tomaattia ja tofua. Oliiviöljyä lisäsin salaatin pintaa ja valkosipuli patongin salaatin kylkeen. Vesipullon täyttäisin kotona vedellä.
No noista tofu löytyy pakastimesta, mutta saathan sä sieltä. Valkosipulipatonkia ei löydy, mutta haet matkalla kaupasta.
- Anonyymi
eb tuedö jyikeeji his stl tgdeb uvyorifeebu ouokkeeub=
- Anonyymi
en kuolisi kai mutta niin kohtahan tuo Selviytyjät, selviytyyköä yhdellä riisinjyvällä tai herneellä kuukaudessa he?
- Anonyymi
6847 jorece' ksw lajias erirstrttims ks foöeom'-
- Anonyymi
Se kuorma piti hakea jo viime viikonloppuna, mutta ukko ei saanut taaskaan aikaiseksi. Siispä kävin sen hakemassa itse, pilkoin ja kasasin liiteriin.
Ainakaan mun autoani ja peräkärryäni ei ota. Tehkööt tyhjän reissun, omillaan ja mahallaan. Katsotaan mitä se tuo...
No jaa, risiiniöljykahvit vois pakata sille mukaan 😈
xLiner- Anonyymi
Risiiniöljykahvit vois nopeuttaa sitä kuorman tuomista kotiin. 😁
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Risiiniöljykahvit vois nopeuttaa sitä kuorman tuomista kotiin. 😁
Kuormahan on jo kotona, saamaton tollo ei vaan tiedä sitä 😊.
Sotkeepahan oman autonsa. "juma nyt tulee vuosisadan pieru laitan penalle ääniviestin 😃👌- 😳"
xLiner
- Anonyymi
normit särkypillerit nukuttaa ja se ärsyttää paljon
- Anonyymi
kun en syömitään lääkkwirä ylwwnaä.. joskus voisi olla taepeellisra joku kipulääketableettikikin hmi
- Anonyymi
Vichy-vesipullon, jos on kuuma ilma ja matka pitkä.
Kylmällä säällä saisi följyyseen termariin lämmintä mustaviinimarjamehua.
Vilma - Anonyymi
ajattr4lin rtyä otan jonkin kipupillerin kun ensin pitää kkatsoa yksi ohjelmaq kuirenkin...
- Anonyymi
nyt nousee lämpörila täällä taas kun aueinko paistaa ja ex-pornotähti cameron diaz telkkawiaa
jods tosiaan löydät tuollaisen siirrettävän tuulerin jurun ihan hyvä ostos - Anonyymi
ei olwe ollut päälllä pitkään aan tuo ytuulreyin jutyuni.. mutta ihan haquska sinänsä on eritehojaj ja kääntryvyyskin..... viilentäää aika hauskasri nukkuessa ruollainwn
Eväät syödään reissussa ja lämmin ruoka kotona.
Mies voi lämmittää perunavoitaikinakuoreen tehtyä peltilihapiirakkaa, mutta maistuu se kylmänäkin vaikka eväskahvin kanssa.
Varmasti tuhtia ruokaa! 🙂- Anonyymi
Minä en mitään peltikuorista lihapiirakkaa syö
- Anonyymi
järjen puuter fvicss poliirfikkoja juueikin ruollaiseen sikssn lairrs ksrucslojs pois suosii eikollisias.
- Anonyymi
Höh, minä lähtisin mukaan. Syötäisiin lämmin ateria lähtiessä, ja puukuorman teon jälkeen hörpättäisiin termoskaffet ja voileivät. >Samalla katsoisin onko lähistöllä sieniä tai puolukoita ja poimisin niitäkin.
Vau.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1348989Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735264Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras263556- 362444
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan21999Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1321797- 681793
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2281582Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381397- 281152