Aikanaan. Vaikka aikaa on kulunut yli 10 vuotta. Edelleen kuvansa saa minut täysin pauloihinsa. Ihastuin kai romanttisesti niin syvästi. Katsellessani kuvaansa tunsin sen saman kaipauksen tosi vahvasti. Se ei ollut muuttunut mihinkään. Vien tämän tunteen mukanani hautaan asti. Melkoinen kohtalo.
Mun on täytynyt mennä hänestä täysin sekaisin
Anonyymi-ap
3886
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Lainan tämän kirjoituksen :) yhdelle miehelle....
Muistan omaakin elämääni tuolloin. Näin jälkeenpäin miettien käyttäydyin kuin elämääni ei enää olisi tulossa mitään uutta, kaunista ja ilahduttavaa. Vaikka jo tuolloin, minulla olisi ollut mahdollisuus tehdä toisenlaisia ratkaisuja ja valintoja. - mies sivusta
Monenlaisia hetkiä mahtuu ihmisen elämään, vaikeita vaiheitakin. Valinnat tehdään sillä kypsyystasolla, mikä milloinkin on.
Elämässä on tapahtunut paljon. Olen onnellinen vakituisesta työstä, hyvästä terveydestä ja läheisistä ihmisistä. Mikään ei ole itsestään selvää. Sen jos minkä olen nähnyt.
Jos löytää nykyisyydestä kaunista ja ilahduttavaa pitäisi siitä kai osata pitää kiinni. Risteyksissä olisi voinut, mutta ei pystynyt. Ei voi palata takaisin.